Ultraviolette F77: Elektrická motorka s najdlhším dojazdom

Značka Ultraviolette je v našich končinách prakticky neznámym výrobcom. Ide totiž o indického výrobcu elektrických motocyklov. Značka sa okrem praktickosti a užitočnosti zameriava aj na zachovanie vzhľadu klasických motoriek, ktorým nechýba dostatok výkonu a štýl.

Elektrický motocykel s názvom F77 sa za krátku chvíľu svojho pôsobenia na trhu stihol stať rekordérom. Jeden z prvých zákazníkov Ultraviolette F77 sa totiž rozhodol vydať na dlhú trasu, pričom sa mu podarilo prejsť vzdialenosť vyše 6 720 kilometrov. Uvádza, že precestoval až 14 štátov, pričom to všetko stihol len za 22 dní.

Novinka F77 od Ultraviolette sa teda dostala nie len do Indickej knihy rekordov, ale aj do Ázijskej knihy rekordov. Ide o historicky prvý elektrický motocykel v regióne, ktorý prekonal takúto vzdialenosť v rekordne krátkom čase.

Ultraviolette bike: Ultraviolette aims to sell 15,000 e-sports bikes - The  Economic Times

Elektrický motocykel má tri režimy výkonu: Glide, Combat a Ballistic. Zákazník, ktorý túto vzdialenosť prekonal sa pre Ultraviolette vyjadril, že väčšinu času používal stredný režim, teda Combat. Čo sa týka nabíjania a jeho nákladov, Inda vraj vyšla celá jeho cesta v prepočte len na 5 amerických dolárov.

Nový velikán?

Ultraviolette F77 je jedným z najhorúcejších kandidátov v oblasti elektrických motocyklov v Indii, pričom ponúka pôsobivú škálu technológií. Má maximálnu rýchlosť 152 kilometrov za hodinu a poskytuje skutočný dojazd až 307 kilometrov na jedno nabitie. Firma Ultraviolette ponúka na svoju elektrickú motorku až osemročnú záruku, čo je naozaj pôsobivé.