HTC predstavilo špeciálne doplnky pre svoje VR headsety

HTC je lídrom vo svete virtuálnej reality. Preto nie je vôbec prekvapivé, že aj ich nové snímače, ktoré si už teraz viete kúpiť, sú mediálnym úspechom.

Ste majiteľom virtuálnej reality od HTC? Ak áno, tak Vás táto novinka určite zaujme. Pred pár dňami tento výrobca oznámil sériu nových doplnkov, ktoré sú už teraz v predaji aj na Slovensku. Medzi nimi nájdete napríklad snímač pohybu pier, snímač pohybu očí či snímač, ktorý vie rozlíšiť medzi rôznymi mimickými výrazmi tváre.

HTC Vive Facial Tracker

Tento doplnok spomedzi všetkých získava najväčšiu porciu pozornosti. Po pripojení ku VR headsetu HTC Vive Pro totiž dokáže pomocou dvoch kamier a infračerveného svetla snímať pohyb celej spodnej časti Vašej tváre. Tieto pohyby potom prenáša na Vášho virtuálneho avatara.

Okrem toho dokáže rozlíšiť 38 rôznych pohybov mimiky. To znamená, že by dokázal potencionálne zachytiť až 1060 rôznych výrazov tváre. Niektorí developeri už dokonca mali možnosť s touto technológiou pracovať a údajne sa jedná o: „Efektívny nástroj, ktorým dokážeme preniesť väčšinu tváre používateľa priamo na jeho avatara a zachytávať aj jeho mimické pohyby,“ povedal zamestnanec štúdia, ktoré vyvíja Neos VR.

Cena tohto doplnku je 110 EUR, čo vôbec nie je veľa ak už do VR investujete viac ako 1 000 EUR, čo je suma, na ktorej kvalitné VR súpravy začínajú.

HTC viacúčelový snímač

Ďalšou novinkou je nový viacúčelový snímač. Ten nedostal takú dávku medializácie ako predchádzajúci snímač, no je veľkým úspechom. HTC sa totiž podarilo zmestiť všetky senzory z doterajších viacúčelových snímačov do nového, o 33 percent menšieho tela. Jedná sa o konkurenciu nadchádzajúceho produktu Tundra Tracker, ktorý je určený špecificky pre SteamVR a ktorý je ešte menší.

Cena tohto modulu je taktiež 110 EUR.

Ako tieto moduly posúvajú VR vpred?

HTC je lídrom na poli VR, no konkurencie je čím ďalej, tým viac. Produkty, ako sú tieto, pomáhajú udržať tento náskok. Jedná sa o perfektný príklad zdravého konkurenčného boja. Tieto nové snímače umožňujú veci, ktoré doterajšie headsety nedokázali. Jednou z nevýhod je to, že tieto doplnky či moduly podporujú len HTC Vive Pro produktovú radu. Na lacnejší HTC Vive Cosmos sa podpora nedostala.

Budúcnosť VR je však svetlá, keďže aj Mark Zuckerberg v reakcii na tieto novinky prehlásil, že jeho VR divízia, Oculus, sa bude v najbližších rokoch tiež zameriavať na snímanie mimiky a pohybu očí.