Photoshop na čipoch Apple M1 je obrovský úspech!

Photoshop je na M1 Macoch až o 50% rýchlejší. V stredu vyšla oficiálna verzia Photoshopu, ktorá podporuje M1 architektúru.

V nedávnom článku o najlepších aplikáciách pre M1 MacBook a Mac Mini sme Vás informovali o tom, že Adobe chystá v blízkej dobe na túto novú architektúru preniesť aj Photoshop. Zopár týždňov už prešlo a Photoshop je konečne dostupný aj na M1 Macoch. To však nie je všetko, podľa Adobe je až o 50% rýchlejší nech na Macoch s procesormi od Intelu.

Photoshop pre Apple M1 prišiel tento týždeň

Oficiálna verzia podporujúca Apple M1 čip prišla túto stredu. Podľa informácií od Adobe však táto verzia ponúka až o 50% rýchlejšie prostredie než na Macoch s čipmi od Intelu. Podľa Adobe sú akcie ako ukladanie a otváranie súborov, aplikovanie filtrov a používanie automatizovaných funkcií na vypĺňanie obsahu a výber objektov citeľne rýchlejšie.

„Naše interné testovania ukazujú širokú škálu funkcií, ktoré v priemere bežia na 1.5-násobku rýchlosti, ktorú by dosiahli na podobne vybavenom stroji predchádzajúcej generácie.“

Photoshop Product Manager Pam Clark

Prečo je toto také dôležité?

Možno si hovoríte, že sa nejedná o nič zásadné. Ak áno, mýlite sa. Táto novinka môže mať na macOS bežiaci na Apple silikóne zásadné implikácie.

Prvá vec, ktorá sa týmto mení, je adaptácia M1 systémov medzi profesionálmi. Aj napriek tomu, že medzi bežnými ľuďmi boli tieto nové MacBooky a Mac Mini veľmi úspešné, podpora Photoshopu je niečo, na čo množstvo profesionálov čakalo. To, že Photoshop pobeží ešte rýchlejšie než doteraz je v podstate len čerešnička na torte.

Druhou vecou je budúcnosť tejto platformy. Už je každému jasné, že Apple silikón má obrovský potenciál. V budúcnosti sa určite dočkáme aj ostatných profesionálnych aplikácii v podobe Adobe Premiere Pro či After Effects. Ostatné spoločnosti budú už zo zvyku nasledovať šľapaje Adobe.

Pre Apple silikón sa teda skutočne jedná o zásadnú novinku. Dokonca sa už hovorí o čipe M1X, ktorý by sme mali uvidieť v priebehu tohto roku. S tým, ako sa veci vyvíjajú, o tom pochybuje málokto.