Google Chrome bude používať menej pamäte RAM

Chrome je jeden z najpoužívanejších prehliadačov na takmer všetkých platformách. Aj keď má chyby, vývojári sa ich snažia opraviť. Čo opravili tentokrát?

Prehliadač od Googlu je známy tým, že si rád zoberie toľko pamäte, koľko len môže. Vyzerá to však tak, že toto by sa mohlo čoskoro zmeniť. Chrome by po novom mohol využívať až o 27% menej pamäte RAM. Chcete vedieť ako sa to Googlu podarilo?

Zdroj: 9to5Google.com

S inováciou neprišiel Google sám

V jednej z posledných aktualizácií systému Windows 10 bol implementovaný najnovší prehliadač Microsoft Edge, ktorý prišiel s novým spôsobom využívania pamäte ako prvý. Táto zmena nezasahuje len prehliadač Edge, ale aj samotný Windows 10. Oba by mali lepšie hospodáriť s hardwarom Vášho počítača. Do budúcna by malo stačiť výrazne menej pamäte RAM. A to až o 27% menej, hovorí Kim Danny, produktový manažér prehliadaču Edge, čo môže zlepšiť chod systému na starších zariadeniach.

Použitie tejto technológie v prehliadači Chrome

Bruce Dawson, člen tímu, ktorý vyvíja Google Chrome, pozmenil kód prehliadača tak, aby dokázal túto novú technológiu využívať. To nebolo až také ťažké, keďže samotný Microsoft Edge beží na open-source základe Chromium. No aj napriek tomu sa vraj v Chrome nachádzajú „záhadné“ bugy, ktoré znemožňujú okamžité zverejnenie aktualizácie. Vzhľadom na to, že Microsoft zasiahol do prostredia Chromium už viac ako 3 000krát, môžeme počítať s tým, že vývojárom z Googlu pomôžu.

Nevieme ešte kedy presne bude táto novinka dostupná, no môžeme ju čakať v relatívne blízkej dobe. S Chromom to v poslednej dobe vyzerá veľmi dobre. Neustále prichádzajú nové aktualizácie, ktoré sľubujú rýchlejší chod tohto prehliadača. Viac si môžete prečítať aj v tomto našom článku.