Xiaomi Scooter 3 Lite: Odľahčený model populárnej elektrokolobežky

Xiaomi Scooter 3 Lite je opäť o kúsok vylepšený model predošlých elektrických kolobežiek z dielne spoločnosti Xiaomi. Čo všetko ponúkne?

Prvú elektrickú kolobežku od spoločnosti Xiaomi sme mali možnosť  vidieť ešte v roku 2017. Jednalo sa o Xiaomi Mijia Scooter M365. Kolobežka sa stala obrovským hitom prakticky hneď, keď sa dostala do predaja.

Okrem minimalistického, no zároveň elegantného dizajnu je kolobežka považovaná za lacný a spoľahlivý spôsob každodenného dochádzania v preplnených mestách. Odvtedy značka pokračovala v prestavbe modelu M365 s pridaním ďalších funkcií a ďalších vylepšení.

Xiaomi sa snaží stále vylepšovať svoje elektrické kolobežky

V minulosti boli okrem modelu M365 predstavené aj modely Scooter 2, 3, 1S, Essential a spolu s nimi aj modely Pro a Pro 2. Čínska spoločnosť však nedávno predstavila Xiaomi Electric Scooter 3 Lite. Kolobežka sa predáva za cenu približne 280 eur, pričom predaj na domácom, čínskom trhu začal začiatkom apríla tohto roka. Aktuálne nemáme žiadne informácie o tom, či sa dostane aj do Európy.

Xiaomi Electric Scooter 3
Xiaomi Scooter 3, zdroj: Xiaomi.com

Rám Xiaomi Electric Scooter 3 Lite je o 10 mm tenší ako rám Xiaomi Electric Scooter 1S, ktorý bol uvedený na trh v roku 2020. Menšia veľkosť rámu ponúka kolobežke nižšie ťažisko a stabilnejšiu jazdu. Váha celej kolobežky je len 13 kg.

Telo je vyrobené z materiálu z vysokopevnostnej hliníkovej zliatiny, vďaka čomu je telo ľahšie, jednoduchšie na manipuláciu a pohodlnejšie na prenášanie.

Xiaomi Electric Scooter 3
Xiaomi Scooter 3, zdroj: Xiaomi.com

Pokiaľ ide o dizajn, Xiaomi Electric Scooter 3 Lite odstraňuje komplikované prvky a vytvára minimalistický a elegantný dizajn. Súčasne sa predné LED svetlo presunulo mierne nadol, pričom je zapustené do konštrukcie kolobežky.

Vylepšený bol aj integrovaný LED displej, zvonček sa presunul na konštrukciu brzdy a upravený bol aj skladací mechanizmus samotnej kolobežky.

Xiaomi Electric Scooter 3 Lite
Xiaomi Scooter 3 Lite, zdroj: Xiaomi.com

Nový model kolobežky od Xiaomi má navyše o 13 % vyššiu stúpavosť, maximálnu rýchlosť 25 km/h a nominálny výkon 250 W. Dojazd kolobežky je síce iba 20 km, no na bežné krátke mestské dochádzanie postačuje.

Nový model je vhodný skôr pre ženy a deti

Xiaomi Electric Scooter 3 Lite je k dispozícii v čiernej a bielej farbe. Nechýbajú samozrejme ani reflexné či iné bezpečnostné prvky. Kolobežka je určená skôr pre ľahších jazdcov – ženy a deti.

Jej výkon a dojazd je na mestské jazdenie dostatočné, no s váhou nad 80 kg už môže byť problém či už pri jazde do kopcov alebo s celkovým dojazdom, ktorý bude činiť len pár km.

Ninebot G30 Max
Ninebot G30 Max, zdroj: Segway.com

Ak by si chcel niečo výkonnejšie, s vyšším dojazdom, kvalitnejšou konštrukciou a väčšími pneumatikami, máme tu pre teba Ninebot G30 Max, ktorý si môžeš cez náš odkaz kúpiť za zvýhodnenú cenu! V prípade záujmu klikni SEM – KÚPIŤ NINEBOT G30 MAX.