Xiaomi Mi Notebook Pro 15: Všetko čo musíte vedieť

Vedeli ste o tom, že Xiaomi predáva aj notebooky vyššej triedy za vynikajúce ceny? Pozreli sme sa na Xiaomi Mi Notebook Pro a na to, či sa ho oplatí kúpiť.

Xiaomi rozširuje rady svojich výrobkov aj o nový rad notebookov s názvom Xiaomi Mi Notebook Pro 15. Čo všetko nám tento notebook ponúkne? Oplatí sa uvažovať nad jeho kúpou? To sa dozviete v našom článku.

Skvelá výbava

Xiaomi Mi Notebook Pro 15 ponúkne naozaj skvelú výbavu. Na výber bude hneď z dvojice procesorov, konkrétne sa jedná o Intel i5 s maximálnym taktom 4,2 GHz a druhým procesorom bude Intel i7 s maximálnym taktom 4,9 GHz. Procesoru i5 sekunduje 8 GB operačnej pamäte, čo sa týka i7, tu sa dočkáme 16 GB operačnej pamäte. Aby ste si mohli zahrať aj novšie hry, disponuje notebook grafickou kartou GeForce MX350, vďaka ktorej si aj na najvyšších detailoch zahráte novšie hry. V prípade tých úplne najnovších budete musieť občas siahnuť ku kompromisu a detaily zmenšiť, našťastie ale nie nejako rapídne. Teplo zo všetkých komponentov je navyše dobre odvádzanej tak, aby sa žiaden z nich neprehrieval.

Displej a dizajn notebooku od Xiaomi

Určite vás na prvý pohľad zaujme 15,6“ displej, ktorý ponúka FullHD rozlíšenie. Úžitková plocha displeja je skvelých 81,5%. Na odomykanie notebooku slúži spoľahlivá čítačka odtlačkov prstov, pomocou ktorej je možné počítač ľahko odomknúť dotykom prsta. Na hornom okraji predného panela potom samozrejme nechýba ani webkamera, pomocou ktorej môžete napríklad uskutočniť konferenčné hovory. Celkové spracovanie notebooku je pomerne elegantné a hlavne štýlové. Vďaka kovovému telu sa jedná o pevnú konštrukciu, ktorá zvláda aj trochu hrubšie zaobchádzanie. Bohužiaľ už nezostalo miesto na numerickú klávesnicu.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Xiaomi03-1024x512.jpg
Zdroj: Xiaomi

Ďalšia výbava

Určite vás bude zaujímať, aké vnútorné úložisko si pre vás Mi Notebook Pro 15 pripravil. Na výber sú dva varianty. Prvý je SSD disk s kapacitou 512 GB, druhý je potom SSD disk s kapacitou 1 TB. Záleží na tom, aký variant si vyberiete. Pre pripojenie potom môžete využiť dva USB-C porty, dva USB-A porty, HDMI port pre pripojenie napríklad k televízii a nechýba ani audio jack. Samozrejmosťou je aj čítačka pamäťových kariet. V rámci konektivity sa potom môžete tešiť na Bluetooth 5.0 a Wi-Fi. Baterka zvládne až 17 hodín prehrávania videa, prípadne až 12 hodín surfovania na internete. Výdrž je teda na veľmi dobrej úrovni. Pomocou Mi Notebook Pro 15 môžete tiež využiť 18 W spätné nabíjanie z notebooku.

Záver

Mi Notebook Pro 15 je rozhodne vydarený počítač, ktorý si získa svojich zákazníkov, a to aj vďaka prívetivé cenne. Na výber sú dve varianty, konkrétne sa jedná o:

Ak uvažujete o kúpe nového stroja za rozumné peniaze, potom rozhodne stojí za to popremýšľať, či si nekúpiť práve túto novinku od Xiaomi.