Unikli dáta 1.3 milióna používateľov aplikácie Clubhouse

Rýchlo rastúca sieť Clubhouse poďla všetkého v nedávnom útoku prišla o dáta o viac ako milióne používateľov. Aké presne informácie sa dostali a verejnosť?

Je tomu len zopár dní, čo sme informovali o úniku dát 533 miliónov používateľov Facebooku. Najnovšie magazín Cyber News informuje o tom, že unikli dáta 1.3 milióna používateľov populárnej siete Clubhouse. Možno si hovoríte, že sa v porovnaní s únikom z Facebooku jedná o smiešne malé množstvo dát, no Clubhouse má menej ako 10 miliónov používateľov.

Clubhouse môže predstavovať bezpečnostné riziko

Clubhouse je sociálna sieť, ktorá má čestvo za sebou svoj prvý rok. Počas neho si ju stiahlo 10 miliónov používateľov. Túto aplikáciu môže stiahnuť ktokoľvek, no používať ju môžu len tí, ktorí majú pozvánku. Používateľov teda bude výrazne menej než 10 miliónov.

Zdroj: The Verge

Posledný únik dát bol zdanlivo neškodný: na verejnosť sa dostali identifikačné čísla používateľov, prezývky v aplikácii, skutočné mená používateľov, mená na Twitteri a Instagrame a počet sledujúcich na týchto sieťach. Aj tieto dáta sa však dajú použíť na rôzne phishingové útoky, ktoré sú čím, ďalej tým častejšie. Cieľom takýchto útokov je získať Vaše citlivejšie dáta.

Nedávno Cyber News informovali aj o úniku dát viac ako 500 miliónov používateľov populárnej siete LinkedIn. Tieto dáta boli zverejnené na niekoľkých fórach. Spoločnosť, ktorú vlastní Microsoft, však neskôr informovala, že v tomto úniku neboli obsiahnuté žiadne citlivé informácie.

Ako sme už spomínali a informovali v tomto článku, terčom podobného útoku sa stal aj Facebook. Tento únik bol drastickejší, keďže na vejernosť sa dostali aj telefónne čísla a emailové adresy. Informácie boli navyše zverejnené úplne zadarmo a boli teda dostupné úplne každému.