Subaru má záujem o novú generáciu lítium-iónových batérií od Panasonic

Spolupráca, ktorá môže priniesť zaujímavé výsledky. Subaru Corporation a Panasonic Energy nedávno oznámili potenciálnu spoluprácu.

Subaru

Obe spoločnosti potvrdili, že začali rokovať o vybudovaní dlhodobého partnerstva s cieľom uspokojiť dopyt po elektrických vozidlách a automobilových batériách.

Nová generácia batérií od Panasonic

Tlačová správa hovorí o tom, že obaja partneri sa chcú zamerať na novú generáciu batérií a teda aj elektromobilov, ktoré budú mať tieto batérie osadené v konštrukcii.

Pôjde o valcové lítium-iónové batérie Panasonic, ktoré by Subaru použilo vo svojich nadchádzajúcich plne elektrických modeloch v druhej polovici tohto desaťročia. Konkrétne by sa batérie použili v pripravovanom závode, ktorý bude postavený v Japonsku.

Zatiaľ neexistujú žiadne podrobnosti týkajúce sa „automobilových valcových lítium-iónových batérií novej generácie“. Môže sa však jednať o pripravovaný formát valcových článkov typu 4680.

Panasonic nedávno uzatvoril aj partnerstvo s automobilkou Mazda. Niektorí by si mohli pomyslieť, že Panasonic sa snaží vybudovať koalíciu japonských automobiliek, aby v Japonsku presadil nový typ batérie vo väčšom meradle.

Subaru

Mazda a Subaru nie sú obzvlášť veľkí výrobcovia. Panasonic sa teda potenciálne snaží zabezpečiť objednávky od niekoľkých menších automobiliek, skôr než postaví veľkú továreň na batérie.

Tesla je tiež potenciálnym zákazníkom pre batériové články typu 4680. Vzhľadom na logistiku by však dodávky neboli efektívne z časového ani finančného hľadiska.