Spoločnosť Nothing plánuje vydať svoj prvý smartfón. Pôjde o vlajkovú loď?

Nothing plánuje uvedenie ďalšieho produktu na technologický trh. Pôjde o smartfón, ktorý dokáže zaujať?

Spoluzakladateľ spoločnosti OnePlusCarl Pei v roku 2020 odišiel z firmy, aby sa mohol pustiť do svojho vlastného projektu. Založil spoločnosť Nothing, ktorá doteraz uviedla na trh len jeden jediný produkt.

Tým sú bezdrôtové štupľové slúchadlá. Carl sa však pripravuje na návrat do odvetvia, v ktorom si vybudoval celkom slušné meno.

Spoločnosť plánuje oznámiť nový produkt už viac ako rok. Podľa zdroja blízkeho spoločnosti bol na stretnutiach s niekoľkými kľúčovými manažérmi z odvetvia na tohtoročnom podujatí Mobile World Congress v Barcelone predvedený prototyp zariadenia. Okrem iného mal Carl Pei riešiť aj spoluprácu s generálnym riaditeľom spoločnosti Qualcomm.

Smartfón by sa mal niesť v „znamení“ slúchadiel

Podrobnosti o pripravovanom zariadení sú stále veľmi strohé. Zdroj však poznamenáva, že produkt bude zdieľať podobné dizajnové prvky, aké sa vyskytujú aj na prvotne vydaných slúchadlách.

Slúchadlá, ktoré boli uvedené na trh v roku 2021, sa podľa londýnskeho hardvérového startupu koncom januára predalo 400 000 kusov.

Nothing
Nothing x Qualcomm, zdroj: GaGadget.com

V júli 2021 Pei poznamenal, že spoločnosť mala vo svojich plánoch niekoľko rôznych zariadení predtým, ako začali so výrobou slúchadiel.

Máme v pláne ešte veľa produktov. Začiatkom roka 2021 sme zahájili crowdfundingovú kampaň, kde sme našej komunite pridelili 1,5 milióna dolárov.

Súčasťou bol aj balíček s niektorými produktmi vo vývoji. Prehodnocujeme mnoho kategórií, na ktoré by sme sa chceli zamerať, no zatiaľ nechávame v tajnosti, aké to sú.

Nothing
– Carl Pei

Pei má vo svete technológií ako spoluzakladateľ a hybná sila OnePlus veľké meno. Prvé zariadenie spoločnosti dorazilo na trh v roku 2014. Napriek tomu sa mu podarilo preraziť aj na americkom trhu vďaka kvalite vlajkovej lode a cene strednej triedy.

Dokáže smartfón od Nothing ponúknuť niečo viac?

V roku 2021 OnePlus zlúčil svoj hardvérový tím s väčšinovým vlastníkom Oppo. Oppo zase vlastní BBK, ktorá stojí aj za kľúčovými značkami ako Vivo, Realme a iQOO.

Nothing
Nothing koncept smartfónu, zdroj: TomorrowDigital.com

Spoločnosť Nothing určite nemá dostatok finančných prostriedkov na to, aby náhle ovládla trh so smartfónmi. O to im v podstate ani nejde.

Firma získala viac ako 70 miliónov dolárov od mnohých významných investorov vrátane GV, Tonyho Fadella, Caseyho Neistata, Kevina Lina a Steva Huffmana. Uvidíme, ako spoločnosť s týmito peniazmi naloží, a či ich počin prekvapí alebo sklame.

Nothing
Nothing Ear 1, zdroj: Highsnobiety.com

Treba tiež poznamenať, že zatiaľ čo spoločnosť dokázala vzbudiť záujem o „pár“ bezdrôtových slúchadiel za cenu 99 eur, v zabehnutom svete smartfónov je to úplne iná záležitosť. Rozhodne to nebude ľahký štart.