Vision-S SUV: Nový kúsok z radu Vision od spoločnosti Sony

Sony nedávno predstavila nový elektromobil z radu Vision-S. Podarí sa tomuto SUV presadiť sa?

Generálny riaditeľ spoločnosti Sony – Kenichiro Yoshida na nedávnom veľtrhu CES v Las Vegas predstavil úplne nový prototyp svojho konceptu elektromobilu Vision-S, ktorý nesie názov Sony Vision-S SUV.

Zároveň oznámil, že spoločnosť Sony zakladá novú divíziu – Sony Mobility Inc. Chce sa totiž zamerať na komercializáciu svojich elektrických vozidiel.

Sony rozširuje portfólio o SUV verziu modelu Vision-S

Na pódiu CES počas tlačovej konferencie Sony spoločnosť predviedla svoj existujúci sedan Sony Vision-S, ktorý bol odhalený na CES minulý rok. Tento rok predstavila aj nový model v zostave, prototyp SUV Sony Vision-S.

Nadšenie, ktoré sme zažili po tom, čo sme predviedli Vision-S na akcii CES v Las Vegas, nás skutočne povzbudilo.

Naďalej uvažujeme o tom, ako môžeme priniesť kreativitu a technológiu, ktorá by zmenila zážitok presunu z jedného miesta na druhé.

CEO Sony – Kenichiro Yoshida

Vision-S bol vyvinutý na základe bezpečnosti, prispôsobivosti a zábavy. Bezpečnosť bola našou prioritou číslo 1 pri vytváraní pohodlného zážitku z mobility. To sa pri stavbe tohto SUV nezmenilo. Vo vnútri vozidla aj mimo neho je nainštalovaných celkom 40 senzorov na monitorovanie bezpečnosti.

Pokiaľ ide o prispôsobivosť, máme konektivitu, ktorá nám umožňuje postaviť vozidlo, ktoré sa neustále vyvíja. Umožňuje tiež prispôsobiť kabínu každému užívateľovi.

S 5G sieťou vozidlo umožňuje vysokú prenosovú rýchlosť, vysokú kapacitu a nízku latenciu medzi systémom vo vozidle a cloudom.
Vision-S tiež rozvíja mobilitu ako priestor pre zábavu.

CEO Sony – Kenichiro Yoshida

Yoshida tiež dodal, že Sony sa vďaka vývoju elektromobilu Vision-S dozvedelo viac o mobilite ako takej. Nie len prostredníctvom prieskumu vlastného elektromobilu, ale aj prostredníctvom partnerov, ktorí toto úsilie podporili.

Ako už bolo vyššie spomenuté, spoločnosť Sony oznámila, že zakladá novú spoločnosť (Sony Mobility Inc.). Urobila tak z dôvodu, aby urýchlila úsilie o „preskúmanie komerčného uvedenia elektromobilu Sony na trh“.

Sony Vision-S SUV
Sony Vision-S SUV, zdroj: CNBC.com

Zároveň spoločnosť naznačila, že elektromobil od Sony môže byť v blízkej budúcnosti autom mnohých. Nevieme však, či tým narážala na agresívnu cenovku v spojení s bohatou výbavou elektromobilu, ale je za tým niečo iné. Čas ukáže, teraz ostáva už len čakať.