Google Mapy budú čoskoro zobrazovať ikony vchodov do budov

Google prináša skvelú funkciu, ktorú mnohí ocenia. Budeme si však ešte musieť nejaký čas počkať.

Už ste sa niekedy stratili pri hľadaní vchodu do budovy, aj keď ste používali Google Mapy? Ak áno, určite vás poteší nová funkcia, ktorú Google práve testuje. Vďaka nej sa na mapách zobrazia ikony vchodov do vybraných budov. Nebudete tak musieť strácať čas ich hľadaním, keďže Google vám označí všetky vchody, ktoré vedú do budovy. Samozrejme, len tie, ktoré sú verejne prístupné.

Momentálne je táto funkcia dostupná len v testovacej verzii (Google Mapy 11.17.0101) v zopár svetových mestách. Konkrétne ide o Berlín, Las Vegas, New York a San Francisco. Ikony sa zobrazujú len pri priblížení mapy a ukazujú vchody do kaviarní, reštaurácií, hotelov, nemocníc a obchodov.

V niektorých prípadoch sa však ikony nezobrazujú na všetkých budovách a niekedy sú dokonca umiestnené nesprávne. Napriek tomu je to užitočný nástroj, ktorý môže uľahčiť orientáciu v neznámom prostredí. Keďže ide stále o testovaciu verziu, Google pracuje na jej vyladení.

Google Mapy
Náhľad z beta verzie ako bude funkcia vyzerať

Okrem tejto funkcie Google testuje aj farebné zvýrazňovanie budov, ktoré si sami označíte. Nemocnice sú už teraz trvalo zvýraznené, aby ste ich v núdzovej situácii rýchlo našli. Funkcia označovania vchodov je taktiež zatiaľ len v testovacej fáze a nie je jasné, kedy bude dostupná pre širokú verejnosť. Je však možné, že ak sa funkcia neosvedčí, spoločnosť novinku do finálnej verzie aplikácie vôbec neprinesie.