Sociálna sieť X (Twitter) sa topí v problémoch: Odchádzajú im inzerenti

Elon Musk robí od akvizície Twitteru (X) naozaj rozporuplné rozhodnutia...

Od multimiliardového obchodu v podobe sociálnej siete Twitter (X) ubehol už rok. Elon Musk sľuboval mnoho pozitívnych zmien, avšak doteraz sa prakticky ani jedna z nich nekonala.

Akvizícia Twitteru stála Elona Muska závratných 44 miliárd dolárov. Podľa samotného Muska prišla spoločnosť za rok 90 % svojej hodnoty a aktuálne ju odhaduje „len“ na 4 miliardy.

Obrovský pokles príjmov

Príjmy X (Twitteru) klesajú každý mesiac o cca 60 %, čo je naozaj veľmi vysoké číslo. Sociálna sieť má od nástupu Elona Muska problém s udržateľnosťou inzerentov, pričom firmy kritizujú najmä jeho rýchle a mnohokrát nezmyselné kroky. Linda Yaccarino – šéfka X (Twitteru) má Muskovi pomôcť zachrániť spoločnosť prostredníctvom stretávky s veriteľmi bánk, ktorým má predostrieť obchodné plány spoločnosti.

Twitter

Príjmy spoločnosti X (Twitter) z reklamy v USA za december 2022 klesli medziročne až o 78 %, čo je najprudší mesačný pokles od prevzatia sociálnej siete Elonom Muskom. Príjmy z reklamy za august tohto roka klesli medziročne o 60 %.

Na vine je každý okrem samotného Muska

Musk už skôr priznal, že sociálna sieť X má problémy a teda aj veľký pokles príjmov. Z nátlaku na inzerentov obvinil aktivistov. Minulý mesiac obvinil aj Ligu proti hanobeniu, o ktorej si Elon myslí, že je hlavnou príčinou 60-percentného poklesu príjmov X z reklamy v USA.

Twitter

Celé správanie Elona Muska je od akvizície Twitteru nanajvýš absurdné. Ak to takto bude pokračovať aj naďalej, X (Twitter) dopadne v priebehu pár rokov podobne ako MySpace.