Režim Inkognito sa mení kvôli žalobe Googlu

Google kvôli žalobe mení režim inkognito, ktorý poskytne transparentnejšie informácie.

Používatelia prehliadača Chrome Canary si všimli drobné zmeny v znení, ktoré Google používa pre režim inkognito. Chrome Canary je určený hlavne pre vývojárov. Aktualizuje sa takmer každý deň o nové funkcie.

Režim inkognito

Canary je taktiež možné používať spolu s verziami „normálneho“ prehliadača Chrome, pričom môže slúžiť na účely testovania a vývoja. Títo vývojári majú prístup k najnovším funkciám a niektorí z nich si všimli niekoľko aktualizácií v znení o režime inkognito prehliadača Chrome.

Je inkognito naozaj inkognito?

Režim inkognito prehliadača Chrome má za cieľ chrániť vaše súkromie pred ostatnými ľuďmi, ktorí používajú rovnaké zariadenie. Znižuje riziko, že manžel, spolubývajúci alebo ktokoľvek na verejnom počítači bude špehovať vaše zvyky pri prehliadaní. Režim súkromného prehliadania to robí tak, že váš prehliadač zastaví ukladanie informácií o prehliadaní do vášho počítača.

Režim inkognito sa niekedy používa aj na riešenie problémov, pretože ignoruje nainštalované rozšírenia prehliadača, pokiaľ im výslovne nepovolíte spustenie v režime inkognito. Hoci primárnou funkciou súkromného prehliadania je lokálne skrytie vašej aktivity prehliadania, režim inkognito má zaujímavý vedľajší efekt. Webové stránky vás tiež vidia ako nového používateľa, avšak nemusí to byť naozaj tak, ako si myslíte.

Režim inkognito

Režim inkognito môžete otvoriť kliknutím na tri bodky v pravom hornom rohu ponuky prehliadača a potom na Nové okno inkognito (CTRL + SHIFT + N). Prešli ste do režimu inkognito a teraz môžete prehliadať súkromne, pričom ostatní používatelia tohto zariadenia neuvidia vašu aktivitu. Stiahnuté súbory, záložky a položky zoznamu na čítanie sa však uložia.

Nové upozornenie, ktoré sa zobrazí v prehliadači Chrome Canary, keď otvoríte okno inkognito, hovorí: „Prešli ste do inkognita. Ostatní používatelia tohto zariadenia neuvidia vašu aktivitu, takže môžete prehliadať viac súkromne. Nezmení to spôsob zhromažďovania údajov navštívenými webovými stránkami a služieb, ktoré používajú, vrátane Googlu.“