Nová konzola Nintendo Switch alebo hráčske radosti

Těšíte sa na novú konzolu Nintendo Switch? Ak áno, v našom článku se dozviete všetko podstatné o tom, čo nám táto konzola prinesie.

Už vlani sa začalo šepkať, že na štyri roky starý, veľmi úspešný model Nintendo Switch, chce spoločnosť nadviazať vylepšeným nástupcom a znovu získať obdiv a priazeň hráčov. Hneď po príchode na trh si konzola Switch strhla veľké množstvo obdivu, vzhľadom k svojej skladnosti, cene a výkonu. Čo má ale priniesť jeseň roku 2021?

Názov?

Od júna sa opäť zvyšuje hukot ohľadom príchode novej konzoly. Respektíve novej generácie staršieho modelu ju známej konzoly. Má sa jednať o nový model Nintenda Switch, konkrétne o Nintendo Switch Pro, OLED, alebo 2, ak chcete. V čom bude táto konzola lepšia?

Konzola na cesty

Čo sa rozhodne od predchádzajúcej generácie nezmenilo, je koncept celej konzoly. Stále zostáva vhodnou zábavou na doma i na cestu, vďaka svojej skladnosti. Druhá generácia bude mať na boku tiež rovnaké dva ovládače, s názvom JoyCon – v bielej alebo v, zákazníkmi obľúbené, modro červenej variante.

Nintendo Switch OLED – hráč, zoznámte sa

Je na mieste špekulovať, či sa naozaj jedná o úplne nový model, alebo len o rozsiahlejšie upgrade konzoly, ktorú už máme štvrtý rok na trhu. Najvýraznejší zmena nás čaká v displeji, kde na nás teraz bude čakať typ Rigid OLED, od Samsungu, čo je vlastne len lacnejšie alternatíva toho, čo poznáme z moderných telefónov. Celkový displej bude taky o necelý palec väčší – OLED bude mať 7″ displej. Ak však väčší a kvalitnejší displej bude znamenať aj vyššiu kvalitu ako doteraz, o tom stále panujú dohady.

Okrem displeja sa upgrade dotkol tiež pamäte, ktorá sa raz toľko zväčšila (z 32 na 64 GB) a tiež zvuku, ktorý by mal byť lepší a kvalitnejší. U dokovacieho stojanu sa objaví ethernet port, pre stabilnejšie pripojenie k internetu a ničím nerušené hranie. Novinku tiež čaká nový čipset od spoločnosti Nvidia, ktorý by mal konzolu zase o fúz posunúť.

Nintendo Switch vs. konkurencia

Hoci je nová generácia Nintenda Switch veľmi očakávanou konzolou, nemálo hráčov sa pozastavilo nad nepomerom cena/výkon. Hoci je nová generácia ospevovaná na každom rohu, nalejme si čistého vína. Nintendo Switch 2 nie je bohatší ani o základné veci ako Bluetooth, znateľne lepší výkon, 4K displej a napriek tomu sa predpokladaná cena pohybuje okolo 10 tisíc korún. Za túto cenu je na trhu veľká konkurencia konzol s lepšími vnútornosťami. Ovšem Nintendo snáď veria v nedostatok next-gen konzol na trhu. To či a za koľko sa nová generácia Nintenda uchytí, sa dozvieme až 8. októbra, zatiaľ nám nezostáva než čakať.