Huawei FreeClip sú jedinečnou novinkou v portfóliu výrobcu

Určil Huawei nový trend slúchadiel?

Huawei nedávno predstavil nové slúchadlá s otvoreným zadným krytom s názvom FreeClip. Tieto slúchadlá, ako naznačuje názov, nevyžadujú vkladanie do uší a namiesto toho sa pripínajú okolo ucha.

Tento typ slúchadiel je novinkou v portfóliu čínskeho výrobcu. Ich konštrukcia prináša niekoľko výhod, vrátane zachovania zvuku z okolia a možnosti využitia batérie s väčšou kapacitou. Obe slúchadlá sú identické, čo eliminuje potrebu rozlišovať medzi ľavým a pravým, pretože sú vzájomne vymeniteľné. Majú dokonca aj samoprispôsobivé ľavo-pravé zvukové kanály.

Výdrž až 36 hodín

Slúchadlá ponúkajú výdrž batérie až 8 hodín s článkami o kapacite 55 mAh. Na úplné nabíjanie stačí len 40 minút, a už za 10 minút nabíjania dostanete ďalšie 3 hodiny prevádzky. Puzdro slúchadiel obsahuje integrovanú batériu s kapacitou 510 mAh, čo zabezpečuje až 36 hodín výdrže. Slúchadlá sú veľmi ľahké (5,6 gramu) a podporujú zvukové kodeky SBC, AAC a L2HC.

Huawei FreeClip

Huawei FreeClip sú odolné voči prachu a vode podľa štandardu IP54, umožňuje pripojenie k dvom zariadeniam súčasne a podporuje plynulé prepínanie zvuku medzi nimi. Kompatibilné sú s operačnými systémami iOS, Android a Windows.

Cena je prémiová

Slúchadlá sú momentálne dostupné v predobjednávke za cenu 199 eur. Prichádzajú v dvoch farebných verziách – čierna a fialová. Ak sa však poponáhľate, do konca januára viete k slúchadlám získať zdarma smart náramok Huawei Band 8.