Kensington SD5700T: Toto je najlepší doplnok pre Váš nový počítač!

Hľadáte redukciu či dokovaciu stanicu? Táto je jedna z najlepších na trhu. Kinsington SD5700T je špičkou vo svojej triede.

Kúpili ste si nový počítač s portom Thunderbolt 3 alebo 4 a prekvapila Vás absencia portov, ktoré ste považovali za samozrejmosť? Nie je sa čomu čudovať. Výrobcovia dnes odoberajú svojim zariadeniam porty, aby mohli telo notebooku urobiť čo najtenšie. Ak sa nachádzate v situácii, v ktorej nemáte dostatok portov, tak Kensington SD5700T je ten najlepší doplnok pre Váš nový počítač! Tu nájdete všetko, čo o ňom potrebujete vedieť.

Zdroj: Kensington

Aké konektory ponúka Kensington SD5700T?

Kensington do tejto dokovacej stanice zmestil až 11 portov! Kompletný zoznam si môžete pozrieť nižšie. Veľkou výhodou je zabudovaný 90W nabíjací adaptér, ktorý sa postará o nabíjanie Vášho notebooku. Prenosová rýchlosť je niečo, čím tento dok tiež vyniká, pretože dosahuje až 40 Gbps. Malé rozmery z neho robia príjemného spoločníka na cesty, i keď je potreba so sebou všade nosiť 180W nabíjací adaptér, ktorý sa stará o energiu samotnej dokovacej stanice.

  • 4 porty Thunderbolt 4 (prenosové rýchlosti až 40 Gbps a podpora 8K obrazovky)
  • 4 porty USB-A (jeden vhodný na nabíjanie telefónu 5V/1.5A)
  • Gigabit Ethernet port
  • Audio vstup pre mikrofón
  • Audio výstup pre slúchadlá/reproduktory
  • UHS-II SD 4.0 čítačka pamäťových kariet
  • 90W nabíjací adaptér (bez ohľadu na to, koľko zariadení je pripojených)
Zdroj: Kensington

Z týchto parametrov vyplýva len jedno: Jedná sa o skutočného pracanta. Zvláda jeden 8K výstup pri 30 Hz alebo dva 4K výstupy pri 60 Hz. Samotné spracovanie je veľmi príjemné oku a diskrétne. To najlepšie z minimalizmu. Váži len 435 gramov a má rozmery 195 x 75 x 30 mm. Cena je 290 (približne 240 EUR) dolárov. To sa môže zdať ako veľa peňazí za niečo, čo viete nahradiť zopár redukciami. Tu však dostávate všetko v jednom kvalitnom balení. V skutočnosti sa jedná o solídnu ponuku, o čom svedčí aj fakt, že táto stanica je momentálne vypredaná a naskladní sa až koncom januára. Predobjednávku môžete vytvoriť tu.

Podporuje aj môj počítač Thunderbolt?

Thunderbolt je prenosový štandard, ktorý sa ukrýva v USB-C konektore, no je rýchlejší než klasické USB-C. Zvykne byť označený bleskom a číslom, ktoré reprezentuje generáciu portu. Zariadenia, ktoré dnes nájdete na trhu podporujú buď 3. alebo 4. generáciu. Kompletný zoznam podporovaných zariadení viete nájsť tu. Zoznam je veľmi dlhý, takže ak máte nový notebook, je veľká šanca, že tento štandard podporuje.

Zdroj: Intel