Čo je GPT Store a ako na ňom dokážeš zarobiť aj ty?

Bude GPT Store revolúciou v AI sektore?

Umelú inteligenciu v podobe ChatGPT určite poznáš. Má ju na svedomí spoločnosť OpenAI, ktorá v januári tohto roka spustila aj svoju vlastnú platformu s názvom GPT Store. Tá umožňuje vývojárom vytvárať a distribuovať vlastné aplikácie umelej inteligencie (AI).

GPT Store

Platforma môže mať významný vplyv na spôsob, akým podniky a spotrebitelia interagujú s technológiou AI, pretože umožňuje vytvoriť aplikácie AI prispôsobené konkrétnym potrebám alebo témam.

Vytvor si vlastný AI nástoj

Vývojári získavajú prístup k platforme zaplatením predplatného OpenAI. To im umožňuje vytvárať AI botov s rôznymi funkciami, od praktických, ako je poskytovanie receptov alebo pomoc s domácimi úlohami, až po zábavnejšie, ako je generovanie vtipov.

Služba má potenciál revolúcie v AI sektore, podobne ako obchody s aplikáciami pre smartfóny od Apple a Google transformovali prostredie mobilných aplikácií. Môže pritiahnuť používateľov aj vývojárov, čo povedie k prudkému nárastu inovatívnych AI nástrojov vytvorených širším publikom.

GPT Store

Platforma však so sebou prináša aj určité výzvy, najmä pokiaľ ide o spoľahlivosť a právnu zodpovednosť. Gillian Hadfieldová, profesorka práva na Torontskej univerzite, vyjadruje obavy z toho, kto bude zodpovedný v prípade, že AI urobí chybu.

GPT Store predstavuje strategický krok spoločnosti OpenAI na využitie úspechu služby ChatGPT. Tá zaujala používateľov svojou schopnosťou pracovať s jazykom podobne ako ľudia. V blízkej budúcnosti bude prístup do obchodu obmedzený na používateľov s platenými plánmi ChatGPT. Plánuje sa aj v nasledujúcich mesiacoch umožniť tvorcom speňažiť svoje aplikácie.