Najlepšie vianočné darčeky pre mužov v roku 2021

Tieto vianočné darčeky pre mužov garantujú spokojnosť Vášho otca, partnera, súrodenca či kamaráta. Zhrnuli sme všetko - od VR až po grilovacie nástroje.

Vianoce sa rýchlo blížia, a tak je na čase pokračovať v tipoch na darčeky. V minulom článku ste si mohli prečítať 15 tipov na vianočné darčeky pre ženy. Teraz nastal čas aj na tipy pre mužov a správnych geekov. Ktorých 15 vianočných darčekov by mohlo pod stromčekom urobiť radosť? To sa dozviete v našom článku. Toto sú tie najlepšie vianočné darčeky pre mužov!

Holiaci strojček

Holiaci strojček je nevyhnutným vybavením každého muža. Pod stromčekom tak môžete urobiť radosť napríklad holiacim strojom Philips Series 5000. Ten je určený predovšetkým na suché holenie. Strojček disponuje otočnou hlavicou, ktorá zaisťuje dokonale hladké oholenie. Výhodou je tiež jednoduché čistenie, kedy strojček jednoducho očistíte pod tečúcou vodou. Na jedno nabitie zvládne strojček až 40 minút prevádzky, takže je vhodný aj na cestovanie. Holiaci systém je frézový, čiže rotačný, ktorý sa hodí predovšetkým na dlhšie fúzy. Cena sa pohybuje okolo 70 EUR a kúpiť ho môžete napríklad tu.

Chytré hodinky

Chytré hodinky sú dnes už úplne bežnou súčasťou vybavenia milovníkovi technológií. Na trhu je z čoho vyberať. Zvoliť môžete napríklad chytré hodinky Garmin VívoActive 3 Optic. Jedná sa o malé športové hodinky, ktoré poznajú viac ako 15 rôznych športových režimov. Veľkosť displeja je u týchto hodiniek 1,2″ a môžete si ho prispôsobiť úplne podľa seba. Zvoliť môžete nové ciferníky alebo napríklad rozmiestnenie informácií o ušlých krokoch či srdcovom tepe. Hodinky môžete kúpiť napríklad tu s cenovkou okolo 170 EUR. Zvoliť ale tiež môžete lacnejší variant Xiaomi Amazfit GTS alebo Samsung Galaxy Watch 46 mm. Inteligentné hodinky boli vždy dobré vianočné darčeky pre mužov.

Mobilný telefón

Každý správny nadšenec do technológií by mal mať kvalitný telefón. Nadeľte pod stromček telefón Apple iPhone 11. Ten disponuje dvojicou kvalitných šošoviek pre vytváranie úžasných fotografií. Celkovo je telefón vyvedený v kombinácii skla a kovu. Vyzerá tak veľmi atraktívne a zároveň sa tiež jedná o najpevnejší iPhone. Veľkosť displeja je u iPhone 11 6,1″ s rozlíšením 1 792 x 828 pixelov. O spoľahlivý chod sa stará čipset A13 Bionic a 4 GB operačnej pamäte. Batéria má kapacitu 3 110 mAh a podporuje aj bezdrôtové nabíjanie. Jeho cena je okolo 650 EUR a kúpiť ho môžete napríklad tu. Ak by ste pod stromček hľadali cenovo dostupnejšie mobilný telefón, mohli by ste zvoliť napríklad Xiaomi Redmi Note 9 prípadne Samsung Galaxy S10e.

Notebook

Notebooky sa dnes používajú nielen na študijné účely, na konzumáciu multimédií či do práce. Hrať na ňom môžete aj hry alebo si inak užívať svoj voľný čas. Pod stromčekom by preto mohol urobiť radosť Apple MacBook Air 2020. Ten vďaka pokročilému displeju umožňuje precízne zobrazenie každého detailu aj vďaka technológii True Tone. Celková váha MacBooku je 1,29 kilogramov, je teda vhodný na každodenné prenášanie. Využiť ho môžete pre hranie hier, strihanie a úpravu videí či pre prácu s grafickými programami. Operačná pamäť 8 GB zaistí spolu s procesorom Apple M1 dostatočný výkon. Cena Apple MacBook Air 2020 je okolo 1100 EUR a kúpiť ho môžete napríklad tu. Namiesto MacBooku môžete pod stromček zaobstarať tiež Asus Zenbook Flip 13 alebo Dell Latitude 3510.

Headset pre virtuálnu realitu

Vianočné darčeky pre mužov? Tam predsa musí patriť aj virtuálna realita! Každého nadšenca do techniky a technológií by pod stromček určite potešil headset pre virtuálnu realitu. Jednou z variant sú napríklad Oculus Quest 2. Ten ponúka LCD panely, na ktorých môžete vidieť, čo sa práve v hre deje. Okuliare ponúkajú rozlíšenie 1 832 x 1 920 pixelov. Zároveň sa môžete tešiť aj na obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Výkon obstaráva procesor Qualcomm Snapdragon XR2, ktorému sekunduje 6 GB operačnej pamäte. Headset potom má celkovú hmotnosť okolo pol kilogramu. Cena headsetu pre virtuálnu realitu sa pohybuje okolo 470 EUR a kúpiť ich môžete tu. Ako alternatívu možno kúpiť tiež Oculus Rift S alebo HTC Vive Cosmos Elite.

Kamera do auta

Pre pravidelných vodičov by sa pod stromčekom mohla hodiť kvalitné kamera do auta. Uvažovať môžete napríklad nad 70 Mai Dash Cam Pro. Tá ponúka skvelé rozlíšenie obrazu, čo znamená úžasné detaily tiež v jasných i tmavých svetelných podmienkach. Kamera dokonca vodiča stráži. Pomáha mu udržiavať bezpečnú vzdialenosť od vozidla či kontroluje jeho vychýlenie z jazdných pruhov. Vďaka smyčkovému nahrávaniu potom kamera premazáva tie najstaršie záznamy. Viete tak, že na pamäťovej karte bude vždy dostatok miesta. Kamera stojí okolo 80 EUR a kúpiť ju môžete tu. Vhodnou alternatívou by mohla byť Autokamera LAMAX T6 prípadne kamera TrueCam A7S.

Dron

Dron, skvelá malá lietajúce helikoptéra, ktorá je prakticky synonymom pre každého hračku. Trh s dronmi sa za posledných niekoľko rokov výrazne zmenil a predovšetkým rozrástol. Prečo neurobiť pod stromčekom radosť Drone Ryze Tech Tello. Tento dron je veľmi malý a váži iba 80 gramov. Vybavený je integrovanou HD kamerou s maximálnym rozlíšením videa 720 pixelov. Vo vzduchu na jedno nabitie zvládne vydržať až 13 minút a jeho cena je pod 120 EUR. Rozhodne sa jedná o kvalitný a cenovo dostupný dron, ktorým môžete urobiť radosť pod stromčekom. Kúpiť ho môžete tu. Môžete ale tiež siahnuť po drahšom variante, napríklad DJI Mavic 2 PRO prípadne SYMA X8PRO.

Domáci pivovar

Väčšina mužov má jednoznačne rada pivo, prečo im pod stromček neurobiť radosť v podobe domáceho pivovaru. Nejedná sa o nič extra drahého, náklady sú do 80 EUR. Tieto domáce pivovary spravidla obsahujú súdok na pivo, sladový extrakt, chmeľový extrakt, suché pivovarské kvasnice, tlakový ventil a samozrejme návod. To všetko v jednom balení. Vášnivý pivár si tak môže uvariť svoje vlastné pivo priamo v obývačke. Tento domáci pivovar môžete kúpiť napríklad tu.

3D tlačiareň

Ak máte vo svojom okolí vášnivého modelára či kutila, rozhodne môžete urobiť na Vianoce radosť 3D tlačiarňou. Už dávno neplatí, že sa táto tlačiareň využíva iba v priemysle a stojí hromady peňazí. Dnes môžete 3D tlačiareň zohnať od 250 EUR. Jednou takou je aj Creality ENDER-3, ktorá ponúkne pomerne veľký tlačový priestor, displej, na ktorom uvidíte, čo sa práve deje a tiež ponúka možnosť tlače z počítača alebo pamäťovej karty. Na výber je hneď niekoľko materiálov, s ktorými môžete tlačiť. Popri tejto 3D tlačiarne môžete tiež vybrať XYZ da Vinci Mini W+ alebo Original Prusa i3 MK3S stavebnicu.

Projektory pre domáce kino

Domáce kiná ako také už dnes nie sú extra drahá, ako tomu bývalo kedysi. Za rozumné peniaze dnes zoženiete tiež skvelé projektory, vďaka ktorým sa budete cítiť ako v naozajstnom kine. Jedným takým projektorom je napríklad Forever MLP-100. Tento projektor ponúka maximálne rozlíšenie Full HD, čo znamená 1 920 x 1 080 pixelov. Projekčná vzdialenosť je v tomto prípade 1-3,5 metra. S váhou do jedného kilogramu nie je projektor ani extra ťažký. Cena začína v okolí 100 EUR. Vedľa toho môžete zaobstarať napríklad Acer C200 alebo BenQ MX611.

Smart osvetlenie

Stále častejšie dnes môžete v domácnostiach vidieť prvky chytrej domácnosti. A práve chytré svetlá sú jedným zo základných prvkov. Najlepšie chytré osvetlenie je bezpochyby od Philips. Ten ponúka svoje Philips Hue v balení s LED žiarovkami, ovládačom a tiež Bridge na prepojenie s vaším šikovným telefónom či hlasovým asistentom. Táto sada potom vychádza okolo 100 EUR, rozhodne ale nebudete ľutovať. A prvky chytrej domácnosti pod stromčekom potešia vždy.

Hlasový asistent

Keď už sme začali s chytrou domácností, predsa len je jedným zo základných prvkov: hlasový asistent. Ten slúži na ovládanie chytré domácnosti, môžete ho ale použiť aj ako reproduktor alebo napríklad pomocou neho zistiť informácie o počasí, aktuálne novinky a pod. Prakticky dnes na trhu nájdete troch hlasových asistentov. Jedným z nich je Google Home Mini či Google Home. Ich cena je okolo 35 resp. 80 EUR. Ďalším hlasovým asistentom je Amazon Alexa, resp. Amazon Echo Dot tretej generácie. Ten vás vyjde okolo 40 EUR. Posledným hlasovým asistentom potom je Apple HomePod mini, ktorý vás vyjde na viac ako 125 EUR. Každý z asistentov ponúkne niečo iné, pod stromčekom ale radosť určite urobia.

Lego Technic

Lego dávno nie je doménou iba detí. V dnešnej dobe už tento dánsky výrobca vyrába tiež sady určené tiež pre dospelých. Môžete tak kúpiť napríklad LEGO BOOST, interaktívne Lego stavebnicu robota, ktorá vás vyjde na viac ako 120 EUR. Vybrať ale môžete tiež Lego Pretekársky ťahač, za ktorý dáte menej ako 20 EUR. Pre skutočných milovníkov Lega a pretekania potom môžete vybrať Lego Porsche 911 RSR, ktorý po zostavení vyzerá skutočne skvele. Jeho cena ale prevyšuje 120 EUR. Na druhú stranu obsahuje viac ako 1 500 dielikov.

Debna pre…

Veľmi originálnym darčekom sú tiež darčekové debny. Tie obsahujú podľa zamerania najrôznejšie lahôdky, alkoholické nápoje ale aj kozmetiku a ďalšie. Pre pánov pod stromček sa najviac bude hodiť napríklad Debna pre milovníka whiskey, ktorá obsahuje fľaše vybranej whiskey, poháre a ďalšie drobné darčeky. Cena debny štartuje na 71 EUR. Skvelá je aj Debna pre gurmána, ktorá zase ponúka najrôznejšie delikatesy, na ktorých si môže obdarovaný pochutnať. Cena debny začína na 75 EUR. Avšak je tu aj niečo pre milovníkov posilňovní. Jedná sa o Debnu pre fitnesáka, ktorá obsahuje vitamíny, minerály a rôzne potravinové doplnky. Cena takejto debny potom štartuje na 68 EUR.

Grilovacia sada

Hoci máme leto ešte ďaleko, každého muža pod stromčekom poteší skvelá grilovacia sada! Pripravte obdarovaného na leto už pod vianočným stromčekom. Grilovacie sady sú rôzne vybavené, môžete tak kúpiť sadu za necelých 30 EUR, rovnako ako sadu za ako 50 EUR. Pokiaľ ale neviete, čo pod stromček, grilovacia sada urobí jednoznačne radosť.

Vianočné darčeky pre mužov či technických nadšencov by rozhodne mali obsahovať aj poriadnu hernú konzolu. Vzhľadom k tomu, aký nedostatok trápi hráčov po celom svete a tomu, že konzoly sú v podstate nedostupné, sme ich do článku radšej nedávali.