Xiaomi a jeho NFC remienok: Platba skrz ktorékoľvek hodinky

Už čoskoro by sme sa mali dočkať univerzálneho remienka, ktorým budeme môcť zaplatiť prakticky ktorýmikoľvek hodinkami.

Xiaomi NFC remienok (Pay Strap) bol ohlásený len nedávno. Xiaomi prišlo s inteligentným remienkom, ktorý bude vybavený NFC technológiou. Čo to ale pre nás znamená?

Xiaomi NFC

Ak aktuálne používaš NFC technológiu vo svojom smartfóne či inteligentných hodinkách, tak určite vieš, že aktuálne najväčšie využitie tejto technológie je pri bezkontaktných platbách.

NFC teda aj pri novom remienku od Xiaomi umožní používateľom vykonávať bezkontaktné platby u oprávnených obchodníkov. Xiaomi zatiaľ oznámilo len zopár obchodníkov a bánk, s ktorými bude spočiatku spolupracovať.

Málo informácií a otázny dátum vydania

Nie je zatiaľ potvrdené, či s čínskym technologickým gigantom budú v budúcnosti spolupracovať aj ďalší obchodníci a banky. Napriek únikom z konca septembra, ani v súčasnosti však nie je k dispozícii veľa informácií o nadchádzajúcom Xiaomi NFC remienku.

Obchodný riaditeľ spoločnosti Xiaomi – Raghu Reddy tweetoval o pripravovanom produkte Xiaomi NFC, ktorý spoločnosť oznámila počas Global FinTech Festivalu ako „budúcnosť bezkontaktných platieb“.

Tweet sa však nezmieňuje o tom, kedy bude Xiaomi NFC remienok uvedený na trh. Tvrdí však, že by mal prísť čoskoro. Neočakávame však spustenie predaja v aktuálnom roku. No Xiaomi nás môže kedykoľvek prekvapiť.

Reddy ďalej spomenul, že Xiaomi NFC remienok bude fungovať spolu s RuPay, RBL Bank a fintech platformou Zeta, ako aj s aplikáciou Xiaomi Mi Pay. Tweet tiež zdieľal obrázok, ktorý zobrazuje iba remienok inteligentných hodiniek s logom NFC.

Konkurencia pre výrobcov inteligentných hodiniek?

Uvidíme, ako nakoniec bude finálny produkt vyzerať a aké vlastnosti so sebou prinesie. Vzhľadom na to, že sa jedná o spoločnosť Xiaomi, mohlo by sa jednať aj o priaznivú cenu.

Záujem o Xiaomi NFC remienok bude určite veľký, keďže na trhu je stále málo inteligentných hodiniek, ktorými je možné bezkontaktne zaplatiť.