Nový Razer Raptor 27: Prémiový herný 165Hz monitor

Na konferencii E3 bol predstavený nový herný monitor Razer Raptor 27. Jedná sa o monitor, ktorý si Vás nezíska len špecifikáciami, ale aj spracovaním.

Razer Raptor 27 z roku 2019 bol viac-menej kráľom svojej kategórie. Ponúkal solídne špecifikácie a špičkové spracovanie, no ubližovala mu najmä vyššia cena. Práve bol ohlásený nový Razer Raptor 27 a jedná sa v podstate o ten istý monitor, no v každom ohľade lepší. Aké parametre ponúka a koľko bude stáť?

Razer Raptor 27 pre rok 2021

Tento refresh prináša hneď niekoľko zmien. Hráčov zaujme najmä obnovovacia frekvencia, ktorá pri novom modeli dosahuje 165Hz, zatiaľ čo model z roku 2019 ponúkal „iba“ 144Hz. V druhom rade prichádza FreeSync Premium, ktorý zabezpečí plynulý obraz aj v prípade, že v danej hre Váš počítač nezvládne zabezpečiť 165 FPS. Táto funkcia na predchádzajúcom modeli chýbala. Nový Raptor 27 si však zároveň ponecháva Nvidia G-Sync kompatibilitu, 27-palcový QHD IPS displej, ktorý pokrýva 95% DCI-P3 farebného spektra.

Zdroj: Razer

Spracovanie bolo jednou z najsilnejších stránok modelu pre rok 2019 a v tomto ohľade sa nič nemení. Monitor je osadený na stojane, ktorý ponúka podsvietenie Razer Chroma a ktorý je vyhotovený z hliníku. Tento stojan navyše ponúka 90-stupňovú rotáciu, čo uľahčuje manažment kabeláže. Na zadnej strane monitora potom nájdete HDMI 2.0b port, DisplayPort v1.4, USB-C s funkcionalitou DisplayPort, dva klasické USB-A 3.2 porty a 3.5mm jack na slúchadlá.

Zdroj: Razer

Novinkou je ďalej podpora VESA držiakov. Ak nechcete použiť luxusne pôsobiaci hliníkový stojan, tak Vám Razer dáva možnosť priplatiť si za VESA adaptér. Ten umožní pripevniť monitor na akýkoľvek kompatibilný držiak. Sklamanie však príde vtedy, keď zistíte, koľko by Vás to stálo.

Cena nového Razer monitoru

Razer nie je značka vhodná pre ľudí, ktorí sa snažia ušetriť. Ich produkty sú zvyčajne medzi najdrahšími vo svojej kategórii a tento monitor nie je žiadnou výnimkou. Jeho cena totiž začína na 799 amerických dolároch, čo je o celých 100 dolárov viac, než vychádzajúci model. Ak navyše chcete spomínaný VESA adaptér, tak si musíte pripraviť 100 dolárov navyše. V prepočte Vás teda monitor aj s adaptérom vyjde približne na 750 eur bez DPH alebo 660 eur bez DPH, ak sa rozhodnete neobjednať si adaptér.

Ak sa pozriete na konkurenciu, nemusíte dlho hľadať a viete nájsť 4K herné monitory s obnovovacou frekvenciou 144Hz za podobnú cenu. Napríklad tento Acer Nitro.