[KUPÓN] Ninebot G30 Max | Najlepšia mestská kolobežka do 500 €

Ninebot G30 Max je najpredávanejšou kolobežkou tohto roka. V článku sa dozvieš, prečo je tomu tak a prečo by si mal zvážiť jej kúpu aj ty.

Elektrické kolobežky sa za posledné roky stali poprednou formou rýchleho presunu prakticky kamkoľvek. Dôkazom toho sú aj mnohí používatelia či už vlastných, alebo zdieľaných kolobežiek. Ak však ešte svoju vlastnú elektrickú kolobežku nemáš, v tomto článku ti predstavíme azda najpredávanejšiu kolobežku toho roka.

Обзор самоката Ninebot Kickscooter Max G30P. Лучший выбор и награда: встал  и поехал
Ninebot G30 Max, zdroj: electricscooterinsider.com

Jedná sa o model Ninebot G30 Max, ktorého výrobca je Segway – sesterská firma Xiaomi. Prečo by si si mal kúpiť práve túto kolobežku a nie trebárs Xiaomi Mi Scooter Pro 2? Dôvodov je viacero. V tomto článku ti zhrnieme všetky parametre daného modelu, jeho výhody, ale aj nevýhody.

Ak ťa článok zaujme, môžeš si pomocou odkazu a zľavového kupónu nižšie kolobežku objednať 🙂

ELEKTRICKÁ KOLOBEŽKANINEBOT G30 MAX
LINKhttp://sale.dhgate.com/cH5y8z59
CENA499 EUR / 12 700 CZK
KUPÓNDSHDEGE50

Jedná sa o oficiálneho predajcu Ninebot kolobežiek. Nákup je bezpečný a overený mnohými zákazníkmi vrátane nás. Kolobežky sú posielané z Poľského skladu, pričom aktuálne trvá doručenie cca 3 dni. Žiadne ďalšie poplatky pri doručení už neplatíš. Ku kolobežke dostaneš zadarmo ako darček aj originál Ninebot kladku.

V prípade, že sa preukážeš na ktorejkoľvek pobočke Amper Servisu so svojim číslom objednávky, ktorú budeme mať zaevidovanú v systéme, automaticky získavaš 15% zľavu na servis svojej kolobežky.

Ninebot G30 Max bol uvedený na trh už v roku 2019 prostredníctvom crowdfundingovej kampane na stránke Indiegogo. Spoločnosť sa už od začiatku tešila veľkej popularite, čoho dôkazom je aj celková vyzbieraná suma – takmer 4 milióny EUR.

Model G30 Max však prešiel za 2 roky existencie určitými zmenami, pričom tou najhlavnejšou je motor 2. generácie. Ten ponúka okrem vyššej maximálnej rýchlosti aj silnejší ťah najmä v kopcoch, no taktiež sa lepšie popasuje s ťažšími jedincami.

Dostatok výkonu a parádny dojazd

G30 Max ponúka motor o výkone 350 W, pričom v špičke to je až 700 W. Tento výkon sa môže zdať niekomu možno malý, no opak je pravdou. Jedná sa teda o výkonnejší stroj v porovnaní či už so starou Xiaomi M365 alebo novšou Pro či Pro 2.

Xiaomi Ninebot MAX G30P Electric Scooter 350W Motor Max 30km/h Black
Ninebot G30 Max, zdroj: indiegogo.com

Batéria kolobežky sa zastavila na hodnote 15.3 Ah, čo zaručuje dojazd v prípade ideálnych podmienok až 65 km. V realite to je však o kúsok menej. V prípade jazdca s cca 75 kg je možné bez obmedzení jazdiť v plnej rýchlosti na režime Sport a dosiahnuť tak hodnoty približne 45 km. To je vzhľadom na maximálny režim veľmi slušná hodnota.

Motor 2. generácie dokáže vyvinúť rýchlosť až 32 km/h, čo je oproti pôvodným 25 km/h markantný rozdiel, aj keď sa to sprvu možno vôbec nezdá. Pôvodný motor si poradil s kopcami so stúpaním 20°, no motor novej generácie zvládne aj o niečo viac. Výhodou najmä pri ťahu do kopca je motor umiestený v zadnom kolese, namiesto predného, ako je tomu napr. pri Xiaomi kolobežkách.

Komfort vďaka väčším pneumatikám

Napriek tomu, že kolobežka nemá žiadne odpruženie, o pohodlnejšiu a stabilnejšiu jazdu sa starajú 10“ bezdušové pneumatiky, ktoré sú navyše naplnené tmelom proti defektom. Pre lepšiu bezpečnosť sú prítomné hneď 2 brzdy. Predná – mechanická bubnová a zadná – elektrická. Tá navyše v sebe ukrýva aj rekuperáciu a teda dobíjanie batérie pri jazde z kopca alebo odrážaní sa nohou.

Ninebot Kickscooter Max G30 & G30D 65km eScooter First Look! IFA19 - YouTube
Ninebot G30 Max, zdroj: techadvisor.com

Jazdné režimy ECO, D a Sport sa postarajú o jazdu podľa tvojho gusta. Prepínanie funguje jednoducho ako ho môžeš poznať aj zo Xiaomi kolobežiek, a teda dvojklikom tlačidla pod displejom. Spomínaný LED displej ťa informuje o aktuálnej rýchlosti, stave batérie, chybách či režime, v ktorom práve jazdíš. Kolobežku vieš samozrejme spárovať so svojim smartfónom cez Bluetooth pomocou aplikácie Segway – Ninebot –> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ninebot.segway&hl=sk

Dizajn kolobežky je veľmi elegantný, pričom nechýbajú ani bezpečnostné reflexné prvky. Okrem nich tu nájdeme aj predné a zadné LED osvetlenie či zvonček. Bezpečnosť, robustnosť a kvalita konštrukcie kolobežke vôbec nechýba. S robustnosťou sa však nesie aj váha, pričom tá je v tomto prípade 19 kg. Pre porovnanie, model Pro / Pro 2 má 14 kg.

Elektrická koloběžka Ninebot by Segway MAX G30 vás ohromí extra dlouhým  dojezdem
Ninebot G30 Max, zdroj: techadvisor.com

Rozmery kolobežky sú 116,7 x 42,3 x 120,3 cm a samozrejme ju vieš behom pár sekúnd pohodlne zložiť. Vzhľadom na to, že je kolobežka celkovo mohutnejšia, je táto váha ospravedlniteľná. Avšak, kolobežka je vybavená aj adaptérom pre rýchlonabíjanie. Na dobitie ti teda stačí základný pribalený kábel, ktorý kolobežku dobije už za 6 hodín.

Aké má Ninebot G30 Max výhody?

Z výhod by som určite vyzdvihol kvalitné a robustné spracovanie. Pri jazde má človek oveľa lepší pocit ako pri akejkoľvek Xiaomi. Na mestskú kolobežku má G30 Max viac ako dostatočný výkon, pričom jej nechýba rezerva. Oproti kolobežkám v podobnej cenovej relácii je Ninebot s veľkosťou batérie a teda aj celkovým dojazdom na 1. mieste. Parádna kolobežka na dlhé výlety.

Poteší určite aj prítomnosť rýchlonabíjania, čo sa taktiež hodí pri vyletovaní, kedy si človek môže dobiť batériu rýchlo a jednoducho trebárs v nejakom podniku. Oproti 8.5” pneumatikám nachádzajúcich sa na Xiaomi kolobežkách sú tie 10”, ktorými disponuje Ninebot oveľa pohodlnejšie. Lepšie filtrujú rôzne typy povrchov a navyše sa v prípade defektu samé opravia.

Najväčším plusom je cena, ak si kolobežku objednáš priamo od výrobcu (e-shop DHGate). Oproti slovenským e-shopom, kde ceny začínajú na 700 € vieš ušetriť vyše 200 €! To už je naozaj veľký cenový rozdiel. S naším zľavovým kupónom kúpiš túto kolobežku za cenu 485 €, pričom ti bude expresne doručená kuriérskou spoločnosťou DPD. Odkaz na zakúpenie kolobežky spolu so zľavovým kupónom máš vyššie v článku.

Aké má Ninebot G30 Max nevýhody?

Hlavnou nevýhodou je pre niekoho určite hmotnosť (19 kg). Nie je to však nič strašné a človek si na to po chvíľke zvykne. Ak však často necestuješ a teda kolobežku neprenášaš z a do vlaku či auta, váhu by som vôbec neriešil. Čínske kolobežky majú často od 30 do 60 kg, čo už je naozaj nekomfortné. Ninebot má však svoju váhu naozaj opodstatnenú, vzhľadom na to, čo ponúka.

Na čo sa taktiež sťažovali niektorí užívatelia bol kratší nabíjací kábel – iba 1 m. Keďže má kolobežka zabudovaný veľký a ťažký adaptér v tele kolobežky, k dispozícii je len nabíjací kábel zložený z jednej časti, čo bohužiaľ skrátilo jeho celkovú dĺžku. Na záver je tu drobnosť, ktorú si vie každý vyriešiť doma za pár sekúnd. Jedná sa o zvonček, ktorý má pri jazde tendenciu hrkať. Na to je však v prípade potreby jednoduchý a rýchly návod –> https://www.youtube.com/watch?v=rmasf-1ts9M