Najlepšou funkciou Galaxy Note 20 sú aktualizácie

Prekvapivo, najsilnejšou vlastosťou Galaxy Note 20 nebude nový procesor či fotoaparát. Najväčšou novinkou od Samsungu sú aktualizácie.

Najväčším rozdielom medzi iOS a Android je jednoznačne prístup k aktualizáciám. Zatiaľ čo väčšina výrobcov Android zariadení ponúka najviac rok či dva softvérovej podpory, Samsung na virtuálnom evente Unpacked oznámil, že bude podporovať zariadenia, ako napríklad aj Note 20, po dobu troch rokov. Počas týchto troch rokov sa môžete spoľahnúť ako na najaktuálnejšiu verziu systému Android, tak aj na pravidelné bezpečnostné aktualizácie.

Zdroj: Samsung

V čom aktualizácie na Android zaostávajú?

Ak si kúpite Android zariadenie, napríklad OnePlus 8, tak si kupujete telefón, ktorý vyrobil OnePlus, ale používa softvér od Googlu. To znamená, že aktualizáciu musí vydať Google, potom ju musí OnePlus prispôsobiť svojim telefónom a až potom ju posielajú na Vaše zariadenie. Toto platí pre každého výrobcu Android smartfónov. Jedná sa o náročný proces, ktorý neprodukuje žiaden ďalší zisk, preto je prekvapivé vidieť Samsung s prísľubom troch rokov aktualizácií. Stále však zaostávajú za Apple, ktorý ponúka minimálne 5 rokov aktuálneho softvéru.

Týka sa novinka iba Galaxy Note 20?

Zaujímavé je, že Note 20 nie je jediný telefón od Samsungu, ktorý bude dostávať takúto neštandardne dlhú softvérovú podporu. Vlajkové lode Samsungu zvyknú v niektorých špecifikáciách ľahko prekročiť sumu 1 000€ a asi aj to bude jeden z dôvodov, prečo sa Samsung rozhodol podporovať zariadenia z minulých rokov, počínajúc Galaxy S10.

Samsung Galaxy Note 20 Zdroj: Samsung

Kompletný zoznam zariadení, pre ktoré novinka platí: Galaxy S20 Ultra 5G, S20 Plus 5G, S20 5G, S10 5G, S10 Plus, S10, S10E, S10 Lite, Note 20 Ultra 5G, Note 20 5G, Note10+ 5G, Note10+, Note10, Galaxy Z Fold 2 5G, Z Flip 5G, Z Flip, Fold, A71 5G, A71, A51 5G, A51, Galaxy Tab S7 Plus 5G, Tab S7 Plus, Tab S7 5G, Tab S7, Tab S6 5G, Tab S6, Tab S6 Lite a všetky zariadenia, ktoré budú odteraz oznámené.