Šialený výtvor z USA. Elektrický podvodný skúter ťa premení na rybu

Stačí sa oboma rukami chytiť madiel a ukazovákmi stláčať spínače regulujúce činnosť motorov. Podvodný skúter Outdoor Master Marlin posunie vaše šnorchlovanie na úplne novú úroveň.

Do leta je ešte ďaleko, no napriek tomu určite mnohí z vás netrpezlivo vyzeráte budúcu plavkovú sezónu. A mnohí z vás premýšľate, ako si pobyt pri vode či priamo vo vode čo najviac spríjemniť. Máme pre vás naozaj zaujímavý tip.

Ako morská panna

Hovorí vám niečo názov podvodný skúter? Nie? Nevadí. Táto vychytávka je veľmi často využívaná rekreačnými aj profesionálnymi potápačmi. Medzi bežnou verejnosťou sa však veľkej obľuby stále nedočkala. Dôvodov môže byť viac, ale tým najvýraznejším je bezpochyby cena. Na Slovensku sa pohybuje okolo 1000€ za kus.  Našťastie sa na trhu objavila pomerne zaujímavá alternatíva s názvom Outdoor Master Marlin. Výrobca ubezpečuje, že sa s týmto skútrom budete cítiť minimálne ako ryba vo vode. Alebo ako morská panna.

Doslova senzačná cena

A teraz to najlepšie. Cena zariadenia Outdoor Masters Marlin bola stanovená na iba 300 dolárov! Pri aktuálnom kurze je to niečo cez 280€. Pri objednávke priamo od výrobcu Outdoor Master je potrebné poznamenať, že podvodný skúter k vám bude dopravený zo Spojených štátov. Takže bude nutné pripočítať dane a poplatky s tým spojené, čo je približne 50€, ale samotná doprava je úplne zadarmo. Dohromady teda zaplatíte približne 330€, čo je výrazne menej, než koľko stojí obdobný model na našom trhu.

Ako to funguje?

Kým ho človek neuvidí naživo, často si nevie predstaviť, ako podvodný skúter vlastne funguje. Jeho konštrukcia sa skladá z ľahkého plastového tela, vybaveného párom motorov v podobe dvoch turbín a batérie umiestnenej uprostred. Stačí sa oboma rukami chytiť madiel a ukazovákmi stláčať spínače regulujúce činnosť motorov. Nechýbajú ani detaily ako indikátor stavu batérie a úchyt pre akčnú kameru. Stačí sa zhlboka nadýchnuť a šup pod vodu.

Pohon a výdrž

Pohon podvodného skútra má 3 rýchlostné režimy. To umožňuje užívateľovi prispôsobiť rýchlosť v závislosti od podmienok a vlastnej úrovne zručností. Prvý stupeň má maximálnu rýchlosť obmedzenú na 2 km/h, druhý na 3,5 km/h a po zapnutí tretieho sa budete preháňať rýchlosťou 5,4 km/h. A to už je viac, ako bežná chôdza. V najúspornejšom režime vám batéria s kapacitou 126 Wh vydrží približne 35 minút a späť na do plna akumulátor nabijete približne za 2 až 3 hodiny. Ponárať sa môžete až do hĺbky 30 metrov, samozrejme s potápačským výstrojom.

Outdoor Master Marlin
Outdoor Master Marlin

Dizajn, bezpečnosť, ovládanie

Podvodný skúter Outdoor Master Marlin má úplne vodotesné prevedenie so systémom samovypínania pre zaistenie maximálnej bezpečnosti pod vodou. Ide o bezpečnostné prvky, ktoré pomáhajú zabrániť vybitiu batérie skútra  pod vodou. Ovládanie podvodného morského skútra Outdoor Master Marlin je pomerne jednoduché. Ak chcete zrýchliť, podržte ľavú spúšť a dvakrát stlačte pravú a pre spomalenie podržte pravú spúšť a dvakrát stlačte ľavú.

Kompaktný a samoplávajúci

S hmotnosťou iba 3,5 kg môžete podvodný skúter ľahko prenášať .  Samoplávajúci dizajn zaisťuje, že sa nepotopí, keď vám náhodou vykĺzne z rúk. So zapnutou detskou poistkou sa nemusíte obávať, že by vaše dieťa alebo iné osoby mohli nesprávne skúter použiť. Výrobca dôrazne odporúča, aby deti skúter používali iba v bazéne.

Outdoor Master Marlin

Ergonomický dizajn zaisťuje, že vaše ruky nebudú unavené ani po dlhej jazde. Držiak akčnej kamery na prednej strane vám umožní pripojiť fotoaparát a zachytiť všetky vaše spomienky, aby ste si ich mohli uchovať.

Outdoor Master Marlin
Outdoor Master Marlin
Outdoor Master Marlin

Zdroj: Outdoor Master