Google tím sa ironicky zahanbil, keď zverejnil posmešný tweet cez iPhone

Ďalší deň, ďalší fail pre Google.

Z času na čas vidíme, ako konkurenti na Twitteri zosmiešnia Apple. Niekedy to robia, aj keď tweetujú cez iPhone, ktorému sa vysmievajú. Tím Google Pixel sa očividne nepoučil a včera v noci zverejnil tweet, v ktorom sa posmieval Apple. Strápnila ho však známa hláška o tom, že používa „Twitter pre iPhone“. Tweet rýchlo vymazali, internet sa im však stihol brutálne vysmiať.

iPhone

Po upozornení od sledovateľov tím Googlu rýchlo tweet zmazal zo svojho účtu a zverejnil ho znova, avšak tentokrát z iného zariadenia. Druhýkrát bol tweet odoslaný cez „Twitter pre web“, čo nám opäť prezradila hláška pod samotným tweetom. Je vtipné, že si takéto veľké spoločnosti nedávajú pozor na tak triviálnu chybu. Nebolo by na tom nič zlé, pokiaľ by nebol tweet posmešný a mieriaci na spoločnosť Apple.

Jedného dňa by sa už technologickí giganti mohli poučiť. Doteraz sa tak však nestalo a niečo nám hovorí, že to nie je posledný prípad, kedy sa vyskytne takáto situácia. V minulosti boli podobne prípady zaznamenané viackrát, od rôznych renomovaných spoločností.

V roku 2018 ambasádorka Huawei Gal Gadot tweetovala propagačný tweet cez telefón Mate 10 Pro. Herečka však poslala tweet cez svoj iPhone, čo sa opäť ukázalo pod tweetom ako „Twitter pre iPhone.“

Apple Insider informoval, že tweet Gal Gadot bol vymazaný a následné propagačné tweety pre Huawei boli zverejnené Androidom. Gal Gadot sa však vyjadrila, že príspevok bol omyl a, že samotná herečka je skutočne fanúšičkou spoločnosti Huawei a ich zariadení.

Čo si o tomto škandále Googlu myslíš ty? Určite nám daj vedieť dole v komentároch.