IMILAB EC3: Exteriérová FullHD kamera, ktorá pokryje okolie vášho domu WiFi signálom

Dve muchy jednou ranou. Táto kamera vám nielenže zabezpečí okolie domu voči nevítaným hosťom, ale navyše vám pokryje pozemok kvalitným internetovým signálom.

Bezpečnostná kamera IMILAB EC3 má „našliapnuté“ byť užívateľsky veľmi obľúbenou. Môže totiž slúžiť aj ako WiFi extender či hotspot.

Ešte nedávno by sa našlo množstvo ľudí, ktorí by považovali pokrytie záhrady, okolia chaty či chalupy WiFi signálom za niečo úplne zbytočné. Pobyt na čerstvom vzduchu by predsa nemal byť „s mobilom v ruke“.

Lenže ukázalo sa, že kútik v záhrade či pod altánkom je v teplých mesiacoch ideálny na takzvaný „home office“. V lone prírody to mnohým ľuďom totiž myslí oveľa lepšie, ako v uzavretej kancelárii. Preniesť notebook pod pergolu nie je problém. Ani napojiť ho pomocou predlžovačky do siete. Horšie je to s prívodom internetového signálu. Možnosť pomocou kábla nemá každý a signál z domu či chalupy zvyčajne nebýva dostatočný k tomu, aby pokryl miesto v záhrade.  A čo tak „chytať signál“ cez bezpečnostnú kameru?

HD obraz s benefitmi

IMILAB je značka, ktorá spadá pod Xiaomi Group. Jej bezpečnostné kamery pre domácnosť sú prepracované a vyhľadávané. Jedna z jej noviniek IMILAB EC3 poteší všetkých, ktorí okrem ochrany svojho obydlia chcú mať niečo viac.

Model EC3 vznikol na základe pôvodnej čínskej verzie N2. Kamera je určená pre európsky trh. Má teda rovnaké parametre, no v aplikácii MiHome má vyššiu spoľahlivosť pripojenia a stabilnejšie ovládanie, nakoľko funguje pod európskymi servermi. Vzhľadom na to, čo dokáže, nie je vôbec drahá. Poďme sa teda na ňu pozrieť detailnejšie.

K jej hlavným funkciám IMILAB EC3 patria:

– Inteligentná detekcia ľudí + možnosť prispôsobenia upozornení

– Možnosť nastavenia upozornení na akýkoľvek pohyb

– Realistický Full HD obraz s rozlíšením  1920x1080p

– Stabilný 110° pozorovací uhol

– Rozsah otáčania horizontálne až 270°, 47.5° vertikálne, vďaka čomu pokryje väčšiu plochu

– Úložisko až do 256 GB microSD, cloudové úložisko zdarma, podpora servera NAS

– Aplikácia na ovládanie – Mi Home určená pre EU

– Dvojcestné audio pre obojstrannú komunikáciu (ovládanie hlasom v anglickom jazyku)

– Vylepšený infračervený nočný režim až do vzdialenosti 15 metrov

– Pripojenie cez Wifi a/alebo sieťový kábel ethernet

– Možnosť využitia kamery ako Hotspot pre zvýšenie signálu WiFi v okolí kamery

– Pproti dažďu, snehu, prachu aj priamemu slnku má kamera certifikáciu IP66

– Video kodek H.265 pre kvalitnejšie videá

– Kamera je urečená pre EU servery/aplikáciu Mi Home.  Sploupracuje v jednej aplikácii aj spolu s ďalšími kamerami aj iných modelov Xiaomi a Imilab.

Unikátne schopnosti

Model IMILAB EC3  je schopný natáčať videozáznam vo Full HD kvalite s vysokým rozlíšením 1920 x 1080 pixelov. Unikátne nahrávanie obrazu aj počas noci zabezpečí funkcia “Full color night vision“, ktorá sa postará o krásne a reálne farby záznamu.

Kamera nesklame ani v nepriaznivých podmienkach, vďaka odolnosti voči vode a prachu, dokonca aj voči priamemu slnečnému žiareniu. V zimnom období zvládne pracovať pri teplotách dosahujúcich -20°C až -60°C. Vstavané infračervené svetlá môžu pomôcť dosahu kamery do 10 metrov, čo zaisťuje, že nezmešká žiadnu dôležitú chvíľku aj v temnej noci. 

Detekcia ľudského tela užívateľovi prináša neustály prehľad o pohybe osôb na jeho pozemku. Pokiaľ kamera nejakú osobu zaznamená, automaticky pošle na mobilný telefón upozornenie o jej detekcií. Výhodou kamery je aj obojsmerná komunikácia, vďaka zabudovanému mikrofónu a reproduktoru priamo v kamere.

V slovenskej obchodnej sieti sa cena modelu  IMILAB EC3 začína na približne 50€, čo je príjemné zistenie. Balenie obsahuje 1x IMILAB EC3 kameru, upevnenie s príslušenstvom na stenu, EU napájací adaptér, 3m dlhý kábel, návod na použitie.

Foto: banggood.com