YouTube Music prišiel skôr na Apple Watch ako na Wear OS

Google vydal aplikáciu YouTube Music pre Apple Watch, no nie pre Wear OS. Priznáva si týmto Google porážku na poli inteligentých hodiniek?

V segmente inteligentných hodiniek nie je až taký bohatý výber, ako by sa mohlo zdať. Jednoznačne najlepšou možnosťou sú Apple Watch, ktoré svojou popularitou už niekoľko rokov úplne drvia akúkoľvek konkurenciu. Aj samotný Google si zjavne uvedomuje, že aplikácia, ako napríklad YouTube Music, na WatchOS, ktorý nájdete na Apple Watch, má omnoho širšiu skupinu potenciálnych zákazníkov, než tá istá aplikácia na Wear OS, operačnom systéme pre inteligentné hodinky od Googlu. Čo to znamená?

Zdroj: Google

YouTube Music na WatchOS vyšiel predvčerom

YouTube Music je aplikácia umožňujúca predplatiteľom YouTube Premium alebo YouTube Music Premium počúvať svoje obľúbené pesničky kdekoľvek a kedykoľvek. Jej ekvivalent na Apple Watch umožňuje presne to isté, čo plnotučná verzia na iOS, no v kompaktnejšom balení.

Fakt, že táto aplikácia je dostupná na Apple Watch skôr, ako na hodinkách poháňaných softvérom od Googlu, dokonale ilustruje, ako konkurencie neschopný systém Wear OS je. Najmä v situácii, kedy ho postavíte proti rivalovi, akým je WatchOS od Apple.

Bol to pre Google krok správnym smerom?

Aj keď sa jedná o veľkú prehru pre Wear OS, tak Google nakoniec vyjde v zelených číslach. Apple Watch majú viac ako 50% zastúpenie na trhu s inteligentnými hodinkami, takže svojich predplatiteľov si aplikácia YouTube Music určite nájde. Google však potrebuje zapracovať na svojom vlastnom hardvéri, aby v budúcnosti dokázal z podobných aplikácií vyťažiť čo najväčší zisk.

Hlavným kameňom úrazu je partnerská spoločnosť Qualcomm, ktorá už roky nie je schopná vyvinúť potrebné procesory. To by sa mohlo v blízkej dobe zmeniť, keďže sa šíria správy o novej dvojici procesorov Snapdragon Wear 4100 a 4100 Plus, informuje The Verge. Bude sa jednať už o druhý pokus konkurovať Apple aj napriek tomu, že prvý pokus v roku 2016 bol absolútny prepadák.