Xiaomi Smart Band 8 bol oficiálne predstavený. Aké funkcie ponúka?

Oplatí sa nová generácia smart náramku od Xiaomi?

Nový smart náramok od Xiaomi dostáva už svojmu ôsmu generáciu – Xiaomi Smart Band 8. Oplatí sa však upgrade, ak vlastníte siedmu alebo šiestu generáciu? Xiaomi vydáva svoj populárny smart náramok každý rok, pričom sa stále dočkáme len miernych vylepšení. Čo sa týka aktuálnej generácie, nie je tomu inak.

Ako sme už informovali v predošlom článku, Xiaomi už od minulej generácie zmenilo názov tohto fitness náramku z Mi Band na Smart Band. Najvýraznejšou zmenou v aktuálnej ôsmej generácii je uchytenie remienku. V predošlých generáciách bolo uchytenie remienku v podobe jednoliateho silikónu, do ktorého ste vložili samotnú kapsulu (smart band).

Ôsma generácia mení uchytenie na podobný spôsob aký majú aj hodinky od Applu, teda Apple Watch. Jedná sa o rýchloupínací magnetický mechanizmus, vďaka ktorému je menenie remienka rýchlejšie a jednoduchšie.

Zmena materiálu smart band „kapsule“

Okrem samotného uchytenia je aj zmena materiálu samotnej kapsule. Tá tentokrát nie je vyrobená z plastu, ale z kovu. Pre niekoho to môže byť pozitívna zmena, pre niekoho zasa negatívna. Dôvodom môže byť lesklý dizajn a z dôvodu použitia kovu aj vyššia váha.

Xiaomi Smart Band 8

Čo sa týka parametrov, Xiaomi Smart Band 8 ponúka 1,6″ AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Pre niekoho je to možno sklamanie, no displej s takouto veľkosť viac ako 60 Hz naozaj nepotrebuje. Navyše nižšia obnovovacia frekvencia značne predlžuje výdrž batérie. Svietivosť sa zastavila na hodnote 600 nitov.

Nebude samozrejme chýbať mnoho nastavení a vyše 150 ciferníkov. Niektoré z nich sú špeciálne navrhnuté k dizajnu náramkov. Nechýba ani odolnosť voči vode a prachu, ktoré sú však pri Smart Bande už akousi klasikou.

Xiaomi Smart Band 8: Batéria, výdrž, cena

Čo sa týka batérie, výdrž sa bude podobať predošlým generáciám. Pôjde o cca dvojtýždňovú výdrž, ktorú bude zaisťovať batéria o kapacite 190 mAh. Treba brať na vedomie, že používanie rôznych funkcií vrátane Always On displeja skráti výdrž približne na polovicu.

Xiaomi Smart Band 8

Cena náramku má byť opäť veľmi podobná predošlým generáciám. Malo by sa jednať o cenovku približne 40 eur, pričom NFC verzia bude o cca 10 eur drahšia.