Vytvárajte 3D fotky pomocou jednoduchej aplikácie LucidPix

LucidPix Vám umožní vytvárať fotografie a GIFy s 3D efektom. Jedná sa o zaujímavý spôsob ako oživiť svoju galériu. V tomto článku nájdete všetko podstatné.

S pomocou aplikácie LucidPix dokážete vytvárať 3D fotky zopár ťuknutiami. Aplikácia bola posledných niekoľko mesiacov v beta testovaní, no už je z neho vonku a môžete si ju stiahnuť na Android aj iPhone. Aplikácia je zadarmo, no ponúka aj prémiové členstvo. Všetko, čo o nej potrebujete vedieť, sa dozviete v tomto článku.

Zdroj: LucidPix

Ako LucidPix funguje?

Aplikácia LucidPix bola predstavená začiatkom roka na CES. Tam vývojári ukázali, že na jej fungovanie nie je potrebné mať najnovší telefón, viaceré fotoaparáty ani žiaden dodatočný hardware. Fotky sú spracovávané pomocou umelej inteligencie. Hotové snímky sa dajú otáčať nakláňaním telefónu, čím môžete na predmet pozerať z rôznych perspektív.

Aplikácia dokáže sama použiť fotoaparát, alebo vie do 3D preniesť už existujúce fotky. 3D efekt je najlepšie vidieť na snímkach, ktorých stredom je jediný predmet a ktorý je dostatočne ďaleko od pozadia.

Zdroj: LucidPix

3D je symbol neúspechu

Väčšina z nás si pri pojme 3D predstaví 3D televízie či telefóny. Všetky tieto produkty zažili veľkú vlnu záujmu v médiách, no nikdy neboli komerčne úspešné. Kedy ste naposledy videli u niekoho doma 3D televíziu? Väčšina ľudí, ktorí ju majú, dokonca 3D funkciu ani nezapína. Aplikácia LucidPix však má iné vyhliadky na budúcnosť, aspoň podľa slov riaditeľa vývojárskej spoločnosti Lucid.

Zdroj: LucidPix

Na správne fungovanie tejto aplikácie nepotrebujete 3D okuliare, stačí Vám hocaký telefón so systémom Android alebo iOS. Okrem toho aplikácia funguje aj ako sociálna sieť, pretože každý jej používateľ môže zdieľať svoje 3D fotky s ostatnými podobne, ako to ide s 2D fotkami na Instagrame. Uvidíme akej obľube sa takáto platforma bude tešiť. Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS tu. K dispozícii je zadarmo, no ak nechcete mať na fotkách vodoznak, treba zaplatiť 6 dolárov mesačne na iPhone alebo 4 doláre mesačne na Android zariadeniach.