Výrobca elektrických bicyklov pochybil. Môžeš mať nárok na úplne nový kus zadarmo

Výrobca Fiido e-biky majú obrovský problém – tendenciu zlomiť sa na polovicu po niekoľkých mesiacoch jazdy. Teraz spoločnosť zintenzívňuje redizajn a dáva prísľub 10 000 dolárov, aby sa majitelia elektrobicyklov Fiido T1 cítili bezpečnejšie na svojich jazdách.

Spoločnosť vysvetlila, že problém súvisí s konštrukčnou chybou v spodnej trubke a okamžite zverejnila konštrukčné výkresy a obrázky zobrazujúce novú výstuž. Tá bola pridaná do rámu na modeloch Fiido T1, ktoré sa momentálne vyrábajú.

Okrem vonkajšej výstuže Fiido tiež vysvetlil, že vnútorná výstuž bola zahrnutá aj vo vnútri rámovej trubky, informuje Electrec.

Výrobca začal čas hasiť pomyselný požiar

Kvôli ďalšiemu upokojeniu majiteľov spoločnosť pridala hneď niekoľko ďalších vylepšení bicykla vrátane hydraulických kotúčových bŕzd. Nahradili nimi predchádzajúce mechanické kotúčové brzdy.

Fiido tiež zverejnilo videá ukazujúce snímky T1, ktoré prechádzajú zrýchleným testom životnosti vo svojom laboratóriu rámov. Na rôznych zariadeniach sa objavujú vystužené aj nevystužené rámy.

Výrobca Fiido teraz posiela nové elektrické bicykle T1 majiteľom s dotknutými rámami, aj keď bez batérie a nabíjačky.

Majiteľov žiadame, aby si uschovali svoju pôvodnú batériu a nabíjačku na použitie na novom náhradnom bicykli.

Podľa e-mailov od Fiido odoslaných majiteľom T1 sa očakáva, že náhradné e-bicykle dorazia do USA do 7. novembra 2022 a väčšinu zákazníkov začnú dostávať do 15. novembra 2022. Spoločnosť tvrdí a očakáva, že budú mať všetky dotknuté e-bicykle vymenené do konca roka.