Vo Waze Vás môže odteraz navigovať aj Batman alebo Riddler!

Chceli ste niekedy, aby Vám dával dopravné inštrukcie Batman či Riddler? Pravdepodobne nie. No aj napriek tomu sa jedná o funkciu, ktorá na pár minút pobaví.

Táto správa určite poteší fanúšikov Batmana ako aj komiksových nadšencov. Do Waze bol nedávno pridaný hlas Batmana a Riddlera, ktoré si môžete zvoliť namiesto základného hlasového sprievodu. To, aby ste šli o 200 metrov doprava Vám teda povie sám Batman. Táto špeciálna funkcia so sebou prináša zopár zmien, no samotný hlas je dabovaný iba v angličtine. Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej.

Batman Waze
Zdroj: Waze/DC

Waze oslavuje Batman Day

Táto aktualizácia prišla do najrozšírenejšej nenatívnej navigácie v spolupráci s DC, spoločnosťou, ktorá vlastní autorské práva na Batmana aj Riddlera, v súvislosti s oslavami na Batman Day. Ten nás čaká už 21. septembra a údajne by dovtedy malo prísť ešte niekoľko skrytých funkcií.

Hlas Batmana, ako aj jeho inštrukcie, boli dizajnované tak, aby Vám dodali „extra hrdinský pocit“, hovorí CNET. O dabing sa postaral Kevin Conroy, ktorý je zodpovedný za dabing Batmana aj v anglickom znení animovaného seriálu Batman: The Animated Series.

Riddler, jedna z antagonistických postáv v komikse, je zase vhodnejší vtedy, keď máte zločineckú náladu. O jeho dabing sa postaral herec Wally Wingert a podľa jeho slov znie Riddler inteligentne, čiže presne tak, ako by mal.

Ikonka Batmana je súčasťou balenia

Okrem hlasového balíčka budete na mapke ostatným „Wazerom“ zobrazený ako Batman alebo Riddler, podľa toho, na ktorú stranu sa pridáte. Batmana dokonca reprezentuje legendárny Batmobile. Pri integrácii Waze do Spotify dostanete možnosť počúvať špeciálne zostavený playlist, ktorý by mal komplimentovať Vašej hrdinskej alebo zločineckej nálade.

Ako sme už spomínali, postupom času sa odomknú aj iné skryté funkcie, no dostupné budú iba do 31. októbra, takže si ich užite kým môžete.