Virtuálne cestovanie, alebo koronavírus nás nezastaví #4

Toto je posledný diel seriálu o virtuálnom cestovaní. Dnes nás virtuálne cestovanie zavedie do Dubaja či Barcelony. Všetko v zopár kliknutiach.

Je na čase sa s naším seriálom o virtuálnom cestovaní rozlúčiť. Dnes sa pozrieme na posledných päť miest, ktoré stojí zato navštíviť aj v tejto neľahkej dobe. Kam všade nás dnes virtuálne cestovanie zavedie?

La Sagrada Família, Barcelona – Španielsko

V preklade by sa názov chrámu v Barcelone dal preložiť ako Chrám zmierenia. Stavebné práce sa začali v roku 1882 a dá sa povedať, že prakticky trvajú dodnes. V roku 2010 došlo k vysviacke chrámu pápežom Benediktom XVI. Celý chrám je bohato zdobený kresťanskými symbolmi. Stavebné práce na chrámu boli prerušené s príchodom druhej svetovej vojny a pokračovalo sa v nich až od roku 1952. Kompletného dokončenia by sa Sagrada Família mala dočkať v roku 2026. V tomto roku bude tiež 100. výročie úmrtia Antonia Gaudího, architekta, ktorý tento chrám navrhoval. Ako chrám vyzerá sa môžete pozrieť vďaka virtuálnej prehliadke.

Dubaj – Spojené Arabské Emiráty

Dubaj sa nachádza na pobreží Perzského zálivu. Žije tu takmer tri milióny obyvateľov a samotné mesto vzniklo v roku 1833. Nájdeme tu nielen luxus a prepych, ale tiež množstvo zaujímavých pamiatok, mrakodrapov a stavieb. Vďaka stránke 360 Dubai si môžete všetky tieto dominanty ale aj celé mesto aspoň virtuálne precestovať. Navštívte napríklad najvyššiu budovu Burdž Khalifa či sa pozrite na súostrovie v tvare palmy.

Sklenený most, Zhangjiajie – Čína

Ak si chcete užiť nevšedný pohľad a trošku adrenalínu v jednom, potom by ste rozhodne mali vyskúšať sklenený most v blízkosti čínskeho mesta Zhangjiajie. Tento most meria na dĺžku 380 metrov a je postavený 300 metrov nad zemou. Zrazu môže byť na moste až 800 ľudí. Poďte sa aspoň virtuálne po tomto sklenenom moste prejsť. V pohodlí svojho domova sa ani nemusíte báť výšky či toho, že by snáď sklo prasklo – aj takúto výhodu prináša virtuálne cestovanie.

Times Square, New York – USA

Times Square je svetoznámou križovatkou, ktorá je súčasťou Manhattanu. Sídli tu celá rada firiem a jedná sa tiež o jednu z najznámejších atrakcií v New Yorku. Môžete tu naraziť tiež na veľkú veľa žiarivých billboardov. Na Times Square sa môžete pozrieť v pohodlí svojho obývačke vďaka tomuto 360° videu. Pokochajte sa krásami tohto nezvyčajného miesta bez nutnosti predieranie sa davy ľudí.

Grónsky ľadovec – Grónsko

Poďme sa pozrieť na miesto, kde naozaj vládne zima. Reč je o Grónskom ľadovci. Ten pokrýva bez mála 80% celej rozlohy Grónska. Vek takého ľadovce sa odhaduje na približne 110 000 rokov a významne sa na jeho tvorbe podieľal aj prvá doba ľadová. Ak by došlo k úplnému roztopeniu tohto ľadovca, hladina svetových oceánov by sa zdvihla až o sedem metrov. To len pre predstavu, koľko ľadu a vody v sebe tento ľadovec ukrýva. Prezrite si ho v tomto videu!