Tohtoročný iPhone bude vybavený lacnejšou batériou

Nadchádzajúci iPhone bude mať lacnejšiu batériu a 5G funkcionalitu. Tiež sa dokonca hovorí o tom, že by v balení nemala byť batéria či slúchadlá.

Apple tento rok potrebuje do iPhone 12 implementovať 5G funkcionalitu. Konkurencia ho v tomto predbehla a takýto krok by dokázal výrazne zvýšiť obraty spoločnosti a aj jej trhovú hodnotu, ako sme informovali v tomto článku. 5G moduly však nie sú lacné a Apple musí ušetriť všade, kde to je možné.

iPhone 12 rumors: Apple may announce it on Sept. 10, launch phone ...
Takto môže vyzerať nový iPhone 12 Zdroj: | Phone Arena

iPhone 12 bude mať batériu lacnejšiu až o 50%

Apple musí znížiť výrobné náklady, pretože 5G je príliš drahé, informuje analytik Ming-chi Kuo. Podľa neho je jednoduché ušetriť na batérii. Apple zmenšuje fyzickú veľkosť batérie, čo môže poskytnúť zníženie výrobných nákladov takejto batérie o 40 až 50 percent. Či bude zasiahnutá aj funkčná kapacita batérie a výdrž na jedno nabitie nie je známe. Či budú batérie rovnako kvalitné tiež nevieme.

Budúcoročný iPhone bude mať batérie lacnejšie aspoň o ďalších 30 až 40 percent. Taktiež by podobnou kúrou mala prejsť aj batéria v AirPods tretej generácie, ktorú očakávame budúci rok.

Cena implementácie 5G

Podľa spomínaného analytika stojí implementácia oboch frekvenčných rozsahov, ktoré 5G využíva, až 200 dolárov. To znamená, že tohtoročný iPhone 12 by mohol stáť až o 200 dolárov viac, no vyzerá to tak, že Apple robí čo môže, aby túto cenu znížil čo najviac. Pred niekoľkými týždňami sme sa dokonca stretli s únikmi, podľa ktorých Apple nemal k „dvanástke“ pribaliť nabíjací adaptér ani slúchadlá. Či to bola pravda nie je isté a dúfame, že k novému iPhonu aj naďalej dostaneme všetko čo je treba na jeho plnohodnotné používanie.

Apple má zvyk nové telefóny oznamovať v septembri, no zatiaľ nebol ohlásený žiaden oficiálny event. Začiatok predaja iPhone 12 sa predpokladá na október, hovorí The Verge.