Tieto doplnky ku PlayStation 5 jednoducho potrebujete!

Už ste si pozerali nejaké doplny a príslušenstvo k novému PlayStation 5? Či už áno alebo nie, v tomto článku nájdete to, čo by mal mať každý z Vás.

Včera sa spustil predaj novej konzole od Sony. Ak ste si už stihli PlayStation 5 zaobstarať alebo sa na to chystáte, tak musíte vidieť tieto doplnky. Použitie doplnkov, či už tretích strán alebo priamo od Sony, dokáže posunúť Váš hráčsky zážitok úplne niekam inam. Tieto sú podľa nás tie najlepšie.

Ovládač k PlayStation 5

Každá nová konzola PlayStation 5 v balení obsahuje ovládač DualSense. Okrem toho, že je omnoho ergonomickejší než jeho predchodca DualShock 4, tento ovládač ponúka aj adaptívne tlačidlá, haptickú odozvu, dvojfarebné prevedenie a zabudovaný mikrofón. Skutočne sa jedná o celkom nový ovládač, ktorý Vás vtiahne priamo do hry. Skvelou vlastnosťou je aj možnosť pripojiť tento ovládač cez Bluetooth k PC či telefónu. Ak Váš PC nemá Bluetooth, môžete použiť klasický USB kábel. Ak chcete poznať všetky detaily, venujeme sa mu v tomto článku.

PS5 Revealed with HD Camera, Could Upgrade PSVR & PSVR 2 Tracking
Zdroj: Sony

Samotný ovládač stojí približne 70€. Určite sa jedná o rozumnú kúpu, keďže DualShock 4 funguje iba pri PlayStation 4 hrách a nie pri najnovších tituloch.

Doplnky ku PlayStation 5 pre streamerov

Ste zabehnutý streamer? Snažíte za preraziť vo svete živého vysielanie svojich hráčskych zážitkov? Zvažujete, že by ste niečo také skúsili? PlayStation 5 Vám to umožní veľmi jednoducho. Sony predáva PlayStation 5 HD kameru, ktorá stojí 60. Tá Vám umožní dať do živého prenosu aj Vaše reakcie na to, čo sa v hre deje.

PlayStation®5 HD Camera | Walmart Canada
Zdroj: Sony

Ak chcete streamovať, bude treba zaobstarať si kvalitný zvuk. Neodporúčame použiť mikrofón zabudovaný v ovládači DualSense, keďže jeho kvalita nebude oslnivá. Samostatný mikrofón alebo slúchadlá s mikrofónom budú omnoho lepšou voľbou. Napríklad tento mikrofón prichádza aj s ramenom a trojnožkou na jeho uchytenie.

Zdroj: Alza

Hry pre PlayStation 5

Konzola vyšla len včera, no už teraz je k dispozícii pomerne veľa nových titulov. Medzi exkluzívne hry, ktoré si už teraz môžete zahrať, patrí Demon’s Souls, Spider-Man: Miles Morales alebo Sackboy: A Big Adventure. Sony tiež spustí svoju službu PlayStation Plus Collection, kde nájdete väčšinu najpopulárnejších hier vydaných počas života PlayStation 4.

Spider-Man: Miles Morales | Zdroj: Marvel

PlayStation ako zdroj zábavy pre celú domácnosť

PlayStation už dávno nie je len o hraní hier. Aplikácie ako YouTube alebo Netflix si už naň dávno našli cestu. Ak ste si zaobstarali PlayStation 5 s DVD mechanikou, môžete si navyše púšťať DVD alebo Blue-ray disky. Na PlayStation 5 navyše pribudnú aplikácie ako Apple TV Plus, Crunchyroll a Hulu. Odporúčame teda zaobstarať si aj mediálny ovládač, ktorý stojí iba 30€.

Kde si budete ukladať svoje hry?

Vzhľadom na to, že nový PlayStation neponúka možnosť rozšíriť svoju kapacitu pomocou SSD disku, budete sa musieť uspokojiť s pevným externým diskom. Ich cena nie je vysoká a dokážete ich použiť na ukladanie hier, ktoré často nehráte. Majte však na pamäti, že z takéhoto disku nespustíte next-gen tituly.