Tieto doplnky k svojmu novému Xbox Series X/S potrebujete!

Máte záujem o nový Xbox Series X/S alebo ste si ho už aj stihli objednať? Ak áno, tak tieto doplnky jednoducho potrebujete!

Dnes sa oficiálne spúšťa predaj nových konzol Xbox Series X a Series S. Či už ste si konzolu predobjednali, chystáte sa ju kúpiť alebo sa stále rozhodujete, či je lepšia než PlayStation 5, pripravili sme si zopár doplnkov, ktoré výrazne zlepšia Váš používateľský zážitok. Vyťažte s ich pomocou z Vašej novej konzole maximum!

Ovládač pre nový Xbox

Ako už možno viete, ovládač od Xboxu One bude plne kompatibilný. To je skvelá správa pre tých, ktorí chcú ušetriť a nevadí im, že prídu o niektoré úplne nové funkcie. Nový ovládač disponuje tlačidlom SHARE, ktoré umožňuje zachytávať snímky obrazovky alebo krátke videá, ktoré môžete následne zdieľať so svetom. Tiež ponúka voliteľnú batériu play-and-charge, ktorú dokážete nabiť novým USB-C portom, alebo prepracovaný dizajn tlačidiel. Aj keď sa nejedná o kompletne nový ovládač, ako je tomu v prípade DualSense pre PlayStation 5, stále to môže pre niekoho byť zmysluplná kúpa.

Xbox Series X: Making Gaming's Best Controller Even Better - Xbox Wire
Zdroj: Microsoft

So svojou cenovkou okolo 60€ sa navyše nejedná o príliš drahú položku. Najmä, ak zoberiete do úvahy to, že vďaka Bluetooth ho dokážete pripojiť takmer k čomukoľvek.

Pevný disk pre všetky Vaše hry

Potom, ako si zadovážia ovládač, ktorý im vyhovuje, bude väčšina hráčov nútená riešiť kapacitu ich konzole. Je síce pravda, že Xbox Series X sa predáva s diskom o kapacite 1TB a Series S podľa výrobcu ponúka 500GB, ale po prvom spustení a nastavení systému Vám zostáva len 802GB priestoru v prípade Series X a na lacnejšom Xboxe sa budete musieť uspokojiť s 364GB. To je v dnešnej dobe nemysliteľné, no dokážete to vyriešiť externým pevným diskom.

Odporúčame zvoliť disk s kapacitou niekoľko terabajtov, keďže čím ďalej, tým viac hier zaberá 100 alebo viac gigabajtov. Tento priestor rezervujte predovšetkým Vašim starším hrám a SSD pamäť samotnej konzole rezervujte najnovším titulom, ktoré hráte častejšie. Pevný disk Vám ušetrí peniaze a predovšetkým pre staršie hry budú jeho čítacie rýchlosti dostačujúce.

Odporúčame článok od magazínu Eurogamer, kde sa rozoberajú rýchlosti diskov pre Xbox do podrobna.

SSD disk vyrobený priamo pre nový Xbox

Ak chcete viac miesta, no nechcete robiť kompromisy ohľadom rýchlosti, tak aj pre Vás existuje riešenie. Microsoft sa spojil so Seagate a vytvorili pre hráčov SSD disk určený výhradne pre použitie s Xboxom. S kapacitou 1TB si účtujú cenu viac než 250€, čo je oproti klasickému pevnému disku priam astronomicky veľa. Pevný disk pre Xbox s kapacitou 4TB si viete zadovážiť za niečo málo nad 100€. Ak však potrebujete to najlepšie a máte nutné financie, tak lepšiu možnosť ako SSD disky Seagate nezoženiete.

Best SSD External Drives for Xbox Series X, Series S 2020 | Windows Central
Zdroj: Seagate

Podľa výrobcu sú rovnako rýchle ako zabudovaná pamäť Xboxu a ak si ich kúpite viac, tak ich môžete počas chodu konzole ľubovoľne meniť. Máte teda toľko superrýchleho ukladacieho priestoru, koľko si môžete dovoliť.