Tieto batérie musíte mať vždy po ruke

ARLOU_ANDREI / Shutterstock.com

Batérie sú skvelým spôsobom skladovania elektrickej energie na rôzne účely. Možno ich použiť na napájanie bateriek, hračiek, ovládačov alebo iných malých produktov. Zvyčajne sa vyrábajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a typoch. 

Niektoré sú na jedno použitie, zatiaľ čo iné sa dajú použiť aj stokrát. Batérie sa značne líšia cenou a kvalitou, preto je dôležité vybrať si tú správnu pre svoje potreby.

Bežné spotrebné batérie

AAA batéria uchováva veľké množstvo energie.  Ako spotrebiteľ však musíte poznať vlastnosti batérií, aby ste sa uistili, že sú dostatočne výkonné a zaručujú maximálnu životnosť výrobku.

Okrem bežných AA alebo AAA batérií z rôznych zariadení v domácnosti môžete presedlať na nabíjateľné a znížiť množstvo použitých batérií a náklady na ne.

Dobíjateľné sú ešte lepšie

Tieto batérie majú dlhšiu životnosť ako bežné jednorazové batérie, pretože sa dajú ľahko nabíjať a opakovane používať. Okrem toho je menej pravdepodobné, že pri skladovaní vytečú alebo skorodujú, takže je zároveň menej pravdepodobné, že poškodia iné predmety vo vašej domácnosti. Ak chcete ušetriť peniaze a zároveň chrániť životné prostredie, má zmysel investovať do nabíjateľných batérií a nabíjačky na baterky.

Nabíjateľné batérie môžete využívať na rôzne účely, využijete ich napríklad do elektronických hračiek pre deti, kalkulačiek, prípadne aj do rôznych zdravotných prístrojov. Po výbere batérie pre vaše potreby je dôležité ju správne skladovať, aby správne fungovala.

Ak chcete predísť poškodeniu spôsobenému teplom alebo vlhkosťou, vždy ich skladujte na chladných a suchých miestach mimo zdrojov tepla, ako sú krby a radiátory. Ak sa chystáte na cestu, nezabudnite si so sebou vziať dostatok batérií, aby ste mohli svoje zariadenia používať aj mimo domova.