Segway GT2: Novinka s maximálkou prevyšujúcou 70 km/h

Novinka z dielne spoločnosti Segway prináša skvelé špecifikácie s menej skvelou cenou. Za kvalitu sa žiaľ pripláca...

Spoločnosť Segway nedávno predstavila novú a zároveň markantne vylepšenú elektrickú kolobežku – Segway GT2. Najnovší model dokáže zrýchliť na rýchlosť až 70 km/h. To je už naozaj vysoká rýchlosť pre tak kompaktné vozidlo. Samozrejme, maximálna povolená rýchlosť elektrických kolobežiek je nie len u nás, ale aj v iných krajinách, 25 km/h.

Nový model nesie názov Segway GT2. Oproti svojim predošlým modelom sa bude predávať za oveľa vyššiu sumu. Je to však pochopiteľné. Uvádzacia cena je po prepočte cca 3660 eur. GT2 je zjavne taký rýchly a robustný stroj, že na ňom môžeš dokonca skočiť zo schodov a bez problémov pristáť.

Vysoký výkon, vysoká váha

Poďme si ale povedať o kolobežke kúsok viac. GT2 disponuje 1500 W motorom s batériou o kapacite 1512 Wh, čo v pohode dostačuje na 60 km dojazd. Nechýbajú ani 11-palcové kolesá s podporou pružinových tlmičov. Tie sa nachádzajú vpredu aj vzadu. Určite poteší aj fakt, že tlmenie je plne nastaviteľné. Jazdec si teda podľa svojej váhy môže nastaviť tuhosť v 15 rôznych režimoch.

Váha kúsok zamrzí, keďže ide o naozaj ťažký stroj, no za to kvalitný. Kolobežka váži 52 kg, vďaka čomu nebude úplne vhodná pre každého. Pre porovnanie, elektrická kolobežka od Xiaomi, či zdieľané Bolt kolobežky vážia len okolo 13 kg.

Segway GT2
Segway GT2, zdroj: Mashable.com

Model GT2 bol len jedným z mála nových produktov, ktoré spoločnosť Segway na svojej konferencii  oznámila. Medzi ďalšie kolobežky patrila o niečo menej rýchla, ale stále pôsobivá Segway GT1. Tá dokáže taktiež vyvinúť maximálnu rýchlosť až 60 km/h. Pri predstavení nechýbali ani kolobežky cielené pre mestských jazdcov.

Ninebot G30 Max je stále najlepšou mestskou alternatívou

Nová séria s názvom „P“ bola zároveň obohatená o nástupcov, ktorí budú reprezentovať najpredávanejšiu kolobežku spoločnosti – Segway Ninebot G30 Max. Ak by si si ju chcel zaobstarať, môžeš cez tento odkaz – KÚPIŤ SEGWAY NINEBOT G30 MAX.

Ninebot G30 Max
Ninebot G30 Max, zdroj: Segway.com

Šéf značky Segway – Alex Huang Chen opísal GT2 ako obdobu auta „Formula 1“ vo svete e-kolobežiek. Celkovým poslaním spoločnosti je „zjednodušiť pohyb ľudí a predmetov“ a vo veľkej miere sa zameriava na znižovanie dopadu človeka na životné prostredie vytvorením množstva možností elektrickej dopravy. Modely GT1 a GT2 sú však pre tých bohatších a odvážnejších jedincov.

Sám Huang Chen  povedal, že modely GT nie sú pre každého. „Je to pre jazdcov, ktorí chcú rýchlosť, dravosť a dopamín. Samozrejme, bezpečnosť je vždy na prvom mieste,“ dodal.

Segway GT2
Segway GT2, zdroj: TechToSee.com

Ceny nie sú veľmi priaznivé, no musíme brať do úvahy, že spoločnosť si na kvalite dáva naozaj záležať. To znamená, že nie len súčiastky ako také, ale aj samotná konštrukcia vystrelila cenu do prémiového segmentu, ktorým si Ninebot určite nebude chcieť skaziť povesť.

Predsa len, Ninebot G30 Max je veľmi kvalitná kolobežka. Radí sa však do kategórie mestských kolobežiek. Za cenu okolo 500 eur je jednoznačne (z vlastných skúseností) bezkonkurenčná.