Samsung Galaxy Watch 4: Všetko, čo potrebujete vedieť

Nové inteligentné hodinky od Samsungu ponúkajú celú radu vylepšení a prídu v dvoch variantoch. Podrobnejšie informácie nájdete v tomto článku.

Od začiatku roka sa vzduchom nesie, že sa blíži novinka od Samsungu. Táto nová superhviezda by mala vyjsť na trh 11. augusta tohto roka. Koľko nás bude stáť a čo je na nej tak super? Poďme sa na Samsung Galaxy Watch 4 spolu pozrieť.

Minulé Samsung Galaxy Watch

Keď vlani dorazili na trh hodinky Samsung Galaxy Watch 3, všetci boli na pozore. Samsung hlásal, že ide o moderné hodinky, ktoré na vás „dávajú pozor“. To mali hodinky zariadiť tak, že boli vybavené najmodernejšou zdravotnou technológiou a výbavou skoro plnohodnotne zastávali moderné smartphony. Pokiaľ už predchádzajúca generácia týchto hodiniek boli vyladené k takej dokonalosti, ako to mohol Samsung posunúť ešte ďalej, čo nám nová generácia prináša?

Zmena názvu – active alebo classic

Okolo nového modelu hodiniek robí Samsung azda väčší tajnosti ako zvyčajne. Nejaké informácie však rovnako unikli – či omylom alebo nie, to nechajme konspirátorům. To zaujímavé je, že hodinky nevyjdú v obvyklých variantoch a to – Classic a Active, tento rok je to trochu zamotané. Hodinky, ktoré sme očakávali, že vyjdú ako Samsung Galaxy Watch 4 Active, vychádzajú pod názvom Samsung Galaxy Watch 4. A vybavenie, ktoré sme očakávali pod názvom Galaxy Watch 4, sa na trhu objaví pod názvom Galaxy Watch 4 Classic. Trochu zamotané, že? Tak poďme na to vybavenie.

40 alebo 46 milimetrov

Klasický variant tejto novinky, teda Watch 4, sa bude predávať v klasických dvoch veľkostiach, a to – 40 a 44 milimetrov. Ich väčšia príbuzný, predstavený ako Samsung Galaxy Watch 4 Classic, sa na trh dostane v veľkosť 42 a 46 milimetrov.

Hodinky by mal poháňať nový operačný systém One UI Watch a spolu s ním by mali hodinky obsahovať tiež Wi-Fi, 16 GB vnútornej pamäte, 1,5 GB RAM, mikrofón, reproduktor, bluetooth, GPS či NFC. Okrem tohto základného vybavenia v hodinkách nájdeme tiež funkciu merania spánku, merania srdcového tepu, snímač na stráženie miery okysličenie krvi, meranie telesného tuku, bezdrôtové nabíjanie, detekciu pádu a nebude chýbať ani nový čipset Exynos W920.

Aká je cena nových Samsung Galaxy Watch 4?

Okrem chystaného dizajnu a farieb, v ktorých budú hodinky k dostaniu – zlatá, čierna, olivová a strieborná, unikla Samsungu tiež cena. Tá by sa mala pohybovať pod hranicou 400€ za verziu Watch 4, a okolo 500€ za väčšiu verziu Watch 4 Classic. Konečnú cenu sa však dozvieme až pri oficiálnom predstavení tohto modelu. Čo však vieme, na rozdiel od ceny, iste je, že s takouto výbavou a cenou môžu hodinky úplne s kľudom konkurovať novému modelu hodiniek od Apple – Apple Watch Series 6.

Tak čo, tešíte sa na novinku rovnako ako my?