Prehľad nových Apple zariadení, ktoré prídu ešte tento rok

Aj napriek pandémii dostaneme túto jeseň každoročnú dávku Apple produktov, ktorú si zaslúžime. Na čo všetko sa možete tešiť?

Apple je bezpochyby vedúcim výrobcom hneď v niekoľkých segmentoch: inteligentné hodinky, smartfóny a tablety. Už túto jeseň by podľa všetkého mal prísť s niekoľkými novými zariadeniami, medzi ktoré patrí iPhone 12 alebo Apple Watch šiestej série. To však nie je všetko, tak sme si pre Vás pripravili stručný prehľad všetkých noviniek, na ktoré sa môžete tešiť.

Apple Analyst Reveals Significant iPhone 12 Price Increases
Zdroj: Forbes

Apple iPhone 12

Podľa analytikov Mark Gurmana a Debby Wu sa Apple chystá predať ešte tento rok asi 75 miliónov iPhonov 12 s 5G konektivitou. To je o niečo viac, ako plány minulých rokov. Podľa všetkého sa teda spoločnosť nebojí koronavírusu a naopak verí, že 5G bude taký prelom, ako sa hovorí.

Celkovo prídu až 4 modely s OLED displejom. Ponúkané budú veľkosti 5.4“, 6.1“6.7“ s tým, že 6.1“ model bude predávaný v dvoch variantoch – s oceľovými hranami ako verzia „Pro“ a s hliníkovými hranami ako nástupca bežných iPhonov. Všetky štyri modeli by mali mať ostrejšie hrany pripomínajúce napríklad iPhone 5S. Okrem toho sa môžeme tešiť na tmavomodré farebné prevedenie, ktoré nahradí zelený iPhone 11. Tieto iPhony by podľa všetkého mali prísť až v októbri.

Nový iPad Air

Na jeseň by sme sa mali dočkať aj nového iPadu Air s 10.8 palcovým displejom. Ten by zároveň mal ponúkať veľmi tenké rámiky okolo displeja, ktoré vychádzajú zo súčasného dizajnu iPadu Pro. Hovorí sa o implementácii čítačky odtlačkov prsta TouchID buď do displeja alebo do zapínacieho tlačidla. Tieto vlastnosti navyše podporuje únik používateľskej príručky, ktorá sa objavila na Twitteri.

Nové Apple Watch

Apple Watch šiestej série sme si predstavili v tomto našom článku. No okrem týchto smart hodiniek by sme mali dostať aj Apple Watch „SE verziu“ – jedná sa o Apple Watch tretej série s novými vnútornosťami. Táto „SE verzia“ má byť lacnejšia a tak umožňovať kúpu Apple Watch takmer každému.

Doplnky

Spoločnosť by tiež mala prísť so svojimi vlastnými slúchadlami. Nejedná sa o slúchadlá predávané pod značkou Beats, no o plnohodnotný headset s logom nakusnutého jabĺčka.

Okrem toho by sme mali dostať menší a lacnejší HomePod.