Prečo Apple nechce nahradiť iMessage za Messenger?

Chcete namiesto iMessage používať Messenger alebo inú alternatívu? Vyzerá to tak, že Apple sa nechystá urobiť krok týmto smerom. Prečo tomu tak je?

Ako sme informovali v tomto našom článku, na iOS 14 a iPadOS 14 je možné si zmeniť predvolené aplikácie na prezeranie internetu a predvolený mailový klient. To umožňuje nahradiť Safari za Google Chrome a natívnu aplikáciu Mail za Gmail od Googlu. Varianty od Googlu sú totiž omnoho používanejšie a obľúbenejšie. Čo ale taký Messenger? Prečo nie je možné nahradiť ním iMessage?

Messenger
Zdroj: Messenger

Facebook už roky žiada Apple o možnosť nastaviť Messenger ako predvolený komunikačný kanál

Apple už niekoľko rokov odmieta túto možnosť, informuje Stan Chudnovsky, vedúci vývoja Messengeru. Tvrdí, že ani alternatívy, ako je napríklad WhatsApp, tiež neboli úspešné. Podľa neho sa jedná o fakt, že iMessage je zakorenený veľmi hlboko v iOS prostredí. Spleť funkcií – Memoji, nálepky, hlasové správy, vizuálne efekty a ďalšie – je podľa všetkého pri výbere iPhonu dôležitejšia, ako by sa mohlo zdať.

„Veríme, že ľudia by mali mať možnosť používať iné aplikácie na prijímanie správ a meniť aj to, ktorá je predvolená. Vo všeobecnosti sa koniec koncov týmto smerom všetko pohybuje. Mojím najlepším odhadom je to, že posielanie správ zlepšuje predaje.“

Stan Chudovsky, vedúci vývoja Messengeru.

V jeho očiach je to jasné: Apple sa bojí, že by ľudia nechceli používať iMessage a klesli by predaje iPhonov.

Je to skutočne akási konšpirácia?

Ak sa na to pozrieme nezaujatým pohľadom, asi nie je reálne, že by takáto možnosť nejako výrazne ovplyvnila predaje najúspešnejšieho telefónu na svete. A vzhľadom na to, že túto zmenu najviac dopredu tlačí Facebook, možno má Apple pochopiteľné a plne oprávnené obavy z bezpečnosti svojich zákazníkov. Jedná sa predsa o spoločnosť, ktorá je povestná škandálmi týkajúcimi sa zneužívania údajov o používateľoch.

Navyše jediná vec, ktorá by sa skutočne zmenila, by bolo to, do ktorej aplikácie Vám chodia SMS správy.