Porovnanie AirPods 2 vs. pôvodné AirPods: Ktoré zvoliť?

Na trhu je široká škála bezdrôtových slúchadiel. Maloktoré však fungujú s iPhonom tak, ako AirPods. Ako si medzi nimi vybrať? Ponúkame kompletné porovnanie.

V súčasnom sortimente slúchadiel od Applu sa nenachádzajú len produkty Beats ale aj bezdrôtové slúchadlá predávané pod značkou Apple. Určite ste už o AirPodoch počuli, no vybrať si medzi nimi nie je jednoduché. V ponuke sú celkom 3 modely, ktorých cena sa môže v niektorých obchodoch výrazne líšiť. Ak zvažujete kúpu AirPods alebo prechod na druhú generáciu, v tomto článku nájdete všetko čo potrebujete vedieť.

Apple AirPods With Wireless Charging Case : Target
Zdroj: Apple
Pôvodné AirPods AirPods 2
Bezdrôtové nabíjanie s novým puzdrom Bezdrôtové nabíjanie s novým puzdrom
Čip W1 Čip H1
Výdrž 5 hodín pri prehrávaní hudby Výdrž 5 hodín pri prehrávaní hudby
Výdrž 2 hodiny pri volaní Výdrž 3 hodiny pri volaní
V obale 24 hodín výdrže V obale 24 hodín výdrže
Siri sa spúšťa dotykom Siri sa spúšťa hlasom

AirPods 2

AirPods 2 majú o trochu dlhšiu výdrž batérie a mierne lepší zvuk ako prvá generácia. Rozdiel však nie je takmer vôbec cítiť. Oproti pôvodnej generácií majú Siri, ktorú viete spustiť slovami „Hey Siri“. Siri dokáže preskakovať pesničky, meniť hlasitosť alebo odpovedať na hovory. Vďaka tomu nemusíte siahnuť po telefón do vrecka takmer vôbec. Siri však nerozpráva po slovensky a jej používanie nie je až tak efektívne, ako sa môže zdať. Verzia s puzdrom, ktoré podporuje bezdrôtové nabíjanie, stojí takmer 200€. Ak by ste si ich kúpili bez puzdra, kupujete si v podstate pôvodné AirPods za vyššiu cenu.

AirPods 2: Everything You Need to Know
Zdroj: Apple

Pôvodné AirPods

Pôvodná generácia bezdrôtových slúchadiel od Apple vyšla už pred pár rokmi, no stále nie sú zastaralé. Kvalita zvuku nebola nikdy úžasná a na rozdiel od konkurencie, ktorá už vtedy bola na trhu, neponúkali aktívne potlačenie hluku. To prišlo až s variantom Pro. Aj tak si získali veľkú popularitu vďaka kontroverznému dizajnu a vďaka tomu, ako značka Apple rezonuje v ušiach ľudí. Ak ste si ich zadovážili hneď po spustení predaja, minuli ste na nich približne 160€. Dnes si môžete dokúpiť puzdro s bezdrôtovým nabíjaním, ktoré Vás bude stáť okolo 90€.

Záver

Ak už máte pôvodné AirPods, upgrade sa neoplatí. Ak je pre Vás bezdrôtové nabíjanie také dôležité, radšej ušetrite a kúpte si iba nabíjacie puzdro. Ak potrebujete lepšie slúchadlá ako máte, ohliadnite sa po AirPods Pro alebo si prečítajte tento náš článok, kde sme porovnali najlepšie bezdrôtové slúchadlá s aktívnym potlačením hluku.

Pokiaľ ešte nemáte AirPods a nepotrebujete bezdrôtové nabíjanie, skúste nájsť dopredajové kusy pôvodnej generácie slúchadiel. Dokážete ich kúpiť relatívne lacno. Ak je pre Vás bezdrôtové nabíjanie kľúčové, tak AirPods 2 predstavujú solídnu voľbu, no priplatíte si.