Nintendo Switch Pro: Všetko, čo o ňom potrebujete vedieť

Robíte si zálusk na nové Nintendo? Už budúci týždeň bude možno ohlásené Nintendo Switch Pro, ktorého sa fanúšikovia nedočkavo dožadujú už viac ako rok.

Nintendo Switch je jedna z najpopulárnejších konzol uplynulých rokov. Už počas svojho predstavenia sa Switch tešil veľkej obľube a bol problém sa k nemu dostať, keďže bol dlho takmer všade vypredaný. Už budúci týždeň sa však dočkáme konferencie E3 2021, kde bude pravdepodobne nové Nintendo oficiálne oznámené. Čo nové prinesie?

Nové Nintendo Switch bolo na moment dostupné v Mexiku

O novej generácii Nintenda Switch sa hovorí už veľmi dlho. My sme túto tému rozoberali už v tomto staršom článku. Toto nové Nintendo bude priamou náhradou modelu z roku 2017, no Switch Lite zostane v predaji za rovnakú sumu ako doteraz. Fanúšikov však môže zradiť to, že Switch Pro bude pravdepodobne stáť viac ako vychádzajúci model a cenovka bude takmer určite vyššia ako 300€. To znamená, že oproti súčasnému modelu stúpne o približne 50€, k čomu ďalej treba pripočítať daň.

Nový Switch teda nebude lacný. Je tu však šanca, že príde viac ako len jeden variant. Na mexickom Amazone minulý týždeň na veľmi krátky čas pribudli dva produkty: „New Nintendo Switch“ a „New Nintendo Switch Pro“. Pravdepodobne išlo o internú chybu a oba produkty boli rýchlo stiahnuté.

Prečo príde nové Nintendo práve teraz?

Možno sa zamýšľate nad tým, prečo je budúci týždeň pre Nintendo taký výhodný. Odpoveďou je spomínaná konferencia E3, na ktorej sa predstavujú nové hry. Ak by bol Switch Pro predstavený tesne pred ňou, tak by si ku svojmu stánku získali davy ľudí. Mohli by totiž okamžite demonštrovať, čo nová konzola dokáže a aké hry budú dostupné.

O hrách toho zatiaľ veľa nevieme, ale očakáva sa pokračovanie hry Legend of Zelda: Breath of the Wild a spolu s ňou titul Metroid Prime 4. Okrem nich by sme mali dostať aj remake populárnej hry Pokemon Diamond and Pearl a titul Pokemon Legends: Arceus.

Článok budeme priebežne aktualizovať podľa najaktuálnejších informácií.