NÁVOD | Ako zvýšiť výkon elektrokolobežky Xiaomi?

Ak si niekedy rozmýšľal nad zvýšením výkonu svojej Xiaomi kolobežky, v našom článku ti v pár jednoduchých krokoch zhrnieme postup, ako to urobiť.

Svet elektromobility sa čoraz viac rozrastá, čomu nasvedčuje aj počet majiteľov elektrických kolobežiek. Z tejto zábavky sa pomaly ale isto stal trend, ktorého sa chytajú aj rôzne firmy. Po mnohých nie len slovenských mestách môžeme vidieť kolobežky firiem Bolt, Antik a iných. Mnohí vlastníci momentálne najpopulárnejšej, nie len mestskej kolobežky od značky Xiaomi si už určite aspoň raz lámali hlavu nad zvýšením jej výkonu, resp. rýchlosti. V tomto článku Ti v zopár jednoduchých krokoch zhrnieme postup, ktorým vieš odomknúť alebo zvýšiť výkon svojej elektrokolobežky.

Zvýšenie výkonu Xiaomi, zdroj: Techmaniak.sk

Výrobca vložil do predného kolesa Xiaomi M365 250 W motor, ktorý ponúka maximálnu rýchlosť do 25 km/h. Niekomu to isto stačí, no niekto by rád vyžmýkal zo svojej kolobežky ešte o niečo viac výkonu. Podľa návodu nižšie si tak môžeš v pohodlí domova „čipnúť“ svoju kolobežku bez nutnosti akýchkoľvek nástrojov, či zásahu do motora alebo matičnej dosky kolobežky.

Čo potrebuješ, ak chceš zvýšiť výkon elektrokolobežky Xiaomi?

Na začiatok potrebuješ 2 veci. Tými sú tvoj smartfón s operačným systémom Androidaplikácia z Google Play obchodu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.m365downgrade

Následne si svoju kolobežku v aplikácii spáruješ. Na korektné spárovanie je nutné mať zapnutý Bluetooth a GPS. Po pripojení kolobežky pôjdeš na stránku https://m365.botox.bz/ a budeš nasledovať kroky nižšie.

Prípadne, ak máš inú verziu kolobežky, podľa rozcestníka nižšie klikni na webovú stránku, ktorá odpovedá tvojmu modelu kolobežky.

Typ kolobežky Webová stránka
M365 https://m365.botox.bz/
PRO https://pro.cfw.sh
1S & PRO 2 https://pro2.cfw.sh

Majitelia kolobežky M365 si môžu svoju nastaviť parametre podľa obrázku nižšie. Samozrejme, každý má iný vkus a preto daná konfigurácia nemusí sedieť každému. V praxi sa však jedná o veľmi efektívne nastavenia, ktoré vyžmýkajú z kolobežky maximum, zatiaľ čo zachovajú bezpečnú rezervu pre batériu a motor. Nechýba ani svižnejší rozjazd a vyššia rýchlosť ako v klasickom, tak aj v ECO režime.

UPOZORNENIE! Všetky úpravy robíš na vlastné riziko. Neručíme za žiadne poškodenie kolobežky užívateľovou neznalosťou „čipovania“.

Xiaomi M365

Po stiahnutí .ZIP súboru pôjdeme do aplikácie m365DownG, ktorú už máme stiahnutú.

Xiaomi M365

Po kliknutí na tlačidlo FLASH počkáme, kým sa do kolobežky firmware nainštaluje. Po úspešnom nainštalovaní odporúčame kolobežku vypnúť (pokiaľ sa sama automaticky nevypne) a opätovne zapnúť.

V prípade, že s nastaveniami nebudeš spokojný, vieš si ich podľa vlastných preferencií veľmi rýchlo a jednoducho zmeniť, poprípade vrátiť pôvodné nastavenia kolobežky z výroby.

Zvýšiť výkon elektrokolobežky Xiaomi Pro, Pro 2 či 1S funguje prakticky na rovnakom princípe. V trocha inom prostredí nastavíme viac menej rovnaké hodnoty ako na kolobežke M365.

Xiaomi Pro, Pro 2 a 1S

Ak máš nejaké otázky ohľadom „čipovania“, neváhaj sa nás opýtať v komentároch. Radi ti na tvoje otázky odpovieme.