Najpokročilejší elektrobicykel v histórii. Populárna značka nedáva súperom šancu

Jedná sa o doteraz najpokročilejšie elektrobicykel. Dizajn modelu Infinity kombinuje technickú dokonalosť s moderným dizajnom.

Britská značka Volt uvádza, že sa jedná o „zatiaľ najpokročilejší elektrobicykel, ktorý je významnou evolúciou svojho predchodcu“. Ďalej Volt uvádza, že dizajn modelu Infinity kombinuje technickú dokonalosť s moderným designom. Vďaka integrovanej, ale odnímateľnej batérii a rámu z brúseného hliníka je Infinity elegantným a nenápadným elektrobicyklom vyššej triedy.

Volt elektrobicykel

Pohonný systém modelu Infinity sníma a prispôsobuje úsilie jazdca a poskytuje výkon, ktorý sa hodí k štýlu každého jazdca. Spojením výkonu tohto motora s inteligenciou plne automatických elektrických ôsmich rýchlostných prevodov je podľa spoločnosti Volt model Infinity jej doposiaľ najprepracovanejším bicyklom.

Špičkové parametre

Vysoko kvalitné komponenty tohto modelu majú za cieľ poskytnúť jazdcovi pohodlie a spoľahlivosť. Palubný cyklistický počítač umožňuje používateľom ovládať systém a zapínať svetlá na diaľku jednoduchým stlačením tlačidla. Dojazd bude cca 150 km, pričom plné nabitie batérie zaberie okolo 4 hodín. Váha kolobežky bude približne 22 kg.

Zakladateľ a majiteľ spoločnosti Volt James Metcalfe uviedol: „Na model Infinity sme s tímom obzvlášť hrdí, elektrobicykel totiež odráža snahu spoločnosti Volt o opakovanie a zlepšovanie v každom kroku procesu. Nemôžeme sa dočkať, až uvidíme, čo si o modeli Infinity pomyslí verejnosť, až ho uvedieme na trh“ dodal.

Cena

Model Volt Infinity, ktorého cena v Británii začína na 2 999 GBP, teda niečo okolo 3 400 €. Zakúpiť sa bude dať na webe Volt a v sieti nezávislých predajní bicyklov po celej Európe.