Na trh prichádza elektrická motorka, ktorá všetko zmení

Fuell

Legenda motocyklového priemyslu Erik Buell oznámil svoju novú značku elektrických bicyklov a motocyklov FUELL začiatkom roka 2019. Teraz, len o jednu pandémiu neskôr, je vizionár konečne pripravený uviesť na trh elektrický motocykel FUELL Fllow. Spustil totiž rezervácie.

Elektrický motocykel Fllow nadväzuje na Fuell Flluid, elektrický bicykel, ktorý bol predstavený súčasne s Fllow už v roku 2019 a odvtedy sa predáva na trhu prémiových e-bikov.

Bicykel je teraz k dispozícii na predobjednávku so zálohou 200 USD a cieľovou ceneou 11 995 USD za základnú verziu, čo predstavuje mierny nárast z cieľovej ceny 10 995 USD pôvodne oznámenej v roku 2019.

FUELL Fllow je predovšetkým elektrický motocykel triedy pre dochádzanie. Dosahuje maximálnu rýchlosť 85 mph (137 km/h). To nie je také rýchle ako väčšina vlajkových elektrických motocyklov v súčasnosti, ale umožňuje to prekonať rýchlostný limit na takmer akejkoľvek diaľnici v USA aj vo svete. Podľa spoločnosti sa Fllow môže pochváliť zrýchlením 0-100 km/h len za 2,7 sekundy. To je lepšia akcelerácia než popredné elektrické motocykle ako LiveWire One.

Dostupné budú dve verzie, 11 kW a 35 kW model. V Európe bude môcť 11 kW model viesť každý s vodičským preukazom B (v prípade, že vodič má aspoň 2 roky praxe) alebo A1. Samotná batéria má kapacitu 10 kWh a podľa FUELL by mala poskytnúť dojazd v meste 240 km. Celková hmotnosť sa zastavilo na 180 kilogramoch, čo vôbec nie je zlé.