Mýty o mobilných telefónoch. Ublíži Vám telefón?

Pripravili sme si najväčšie mýty o mobilných telefónoch. Vieme, ktoré nie sú pravdivé a ponúkame Vám ich prehľad. Verili ste niektorým z nich?

Poznáte to, tak často sa o niečom hovorí, že hoci je to úplná blbosť, nakoniec sa z toho stane „pravda“. Nejako tak vznikajú mýty. V jednom z predošlých článkov sme si popísali mýty o nabíjaní. V tom dnešnom sa pozrieme na mýty o mobilných telefónoch. Môže Vám telefón urobiť popcorn?

Telefón a vírusy

Keď trošku zapátrate zistíte, že existuje celý paleta antivírusov pre mobilné telefóny. Skutočne ale vírusy na mobilný telefón existujú? Vo svojej podstate vírus na telefón neexistuje. Existujú ale rôzne druhy škodlivého softvéru, ktorý vám môže v telefóne narobiť paseku. Tento škodlivý softvér sa ale nedostane do telefónu len tak. Musíte ho nainštalovať. To znamená, že ak neinštalujete aplikácie do telefónu z neznámych zdrojov, mali by ste byť relatívne chránení.

Telefón a vírusy

Popcorn vďaka telefónu

Odporcovia nových technológií si vždy niečo nájdu. V súčasnej dobe vzniká veľký odpor proti 5G sieťam. Už v skorších dobách sa ale našli jedinci, ktorí tvrdili, že vlny vychádzajúce z telefónu urobia pokojne aj popcorn. Môžeme vás upokojiť, nič také sa nedeje a mobilné telefóny naozaj nie sú mikrovlnné rúry.

Telefón nie je mikrovlnná rúra

Telefóny spôsobujú choroby

Ďalším veľmi rozšíreným mýtom je to, že telefóny spôsobujú rôzne druhy chorôb. Či už sa jedná o rakovinu alebo napríklad neplodnosť. Môžete zostať úplne pokojní, nič také telefóny nespôsobujú a vedecké štúdie neprišli na to, že by telefóny mali na tieto choroby priamy negatívny vplyv. Tento mýtus už vydesil mnoho ľudí, vy sa ale báť nemusíte.

Telefónu sa báť nemusíte

Dlhšia výdrž batérie vďaka čiernej

Traduje sa, že čierna tapeta viac šetrí batériu v telefóne. Ona je to napoly pravdu a napoly mýtus. Záleží totiž na tom, aký typ displeja máte. Ak ste majiteľom telefónu, ktorý disponuje OLED displejom, potom áno. Čierna tapeta ušetrí vašu batériu. Pokiaľ ale máte akýkoľvek iný typ displeja, potom vám je čierna tapeta úplne k ničomu.

Čierna pomôže len niekedy

CCleaner na telefón je skvelá voľba

Toto je veľký a pomerne nebezpečný mýtus. Operačné systémy na telefónoch sú programované trošku inak ako napríklad Windows. Preto si telefón sám prerozdelí operačná pamäť RAM. Veľa tzv. Task killer aplikácií obsahuje navyše nebezpečný softvér, ktorý môže ukradnúť vaše dáta alebo nenávratne poškodiť váš telefón. Ak nejaký taký task killer v telefóne máte, je možno najvyšší čas ho odinštalovať.

CCleaner nie je ideálne riešenie