Koniec profilovým videám. Facebook túto funkciu definitívne ruší

Facebook po siedmich rokoch končí s profilovými videami. Prečo sa tak rozhodol?

Vedel si, že Facebook v minulosti dovolil používateľom umiestňovať svoje videá ako profilové fotky? Facebook sa však rozhodol tejto funkcie nadobro zbaviť. Povedzme si na rovinu. Nie je to ani zďaleka jedna z najpoužívanejších funkcií tejto sociálnej siete.

Veľa ľudí navyše dodnes o tejto funkcii stále nevie. Matt Navarra, konzultant pre sociálne médiá však nedávno zdieľal obrázok zo stránok Facebooku, ktorý používateľov informoval o ukončení funkcie videoprofilu na sociálnej sieti Facebook.

Koniec nie príliš populárnej funkcie Facebooku

Navarra taktiež odhalil, že Facebook sa zbavuje profilových videí dňa 7. februára. Matt zároveň zdieľal obrázok vyskakovacieho okna, ktoré mnohých užívateľov zarmútilo. Hovorí:

Profilové videá budú čoskoro ukončené. Ak svoje video nenahradíte fotografiou, 7. februára sa titulná fotografia vášho videa stane vašou novou profilovou fotografiou.

Ak teda chcete nahradiť svoj profil manuálne, budete musieť kliknúť na možnosť „Aktualizovať profilovú fotografiu“.

Matt Navarra – Facebook

Facebook však už potichu, ešte pred oficiálnym dátumom ukončenia funkcie, videá deaktivoval. Niekoľko používateľov na Reddite uviedlo, že možnosť zmeniť profilovú fotku na video sa už nezobrazuje.

facebook profilové videá
Možnosť nastavenia novej profilovej fotografie, zdroj: TheJournal.com

Nie je jasné, prečo sa spoločnosť Facebook rozhodla túto funkciu odstrániť. Videoprofil bol prvýkrát predstavený ešte v roku 2015. Táto funkcia umožňovala používateľom nastaviť si ako profilovú fotografiu 7-sekundový videoklip.

Nechýbajú nové, užitočnejšie funkcie

Táto funkcia neoslovila veľa používateľov, pretože bolo tak málo ľudí, ktorí používali videá ako svoje profilové fotky. Facebook okrem iného pridal aj end-to-end šifrované chaty do Messengera. Táto funkcia bola predtým dostupná len vo WhatsApp aplikácii.

facebook profilové videá
Ukončenie funkcie profilových videí, zdroj: Facebook.com

V praxi to znamená, že k tvojim chatom v Messengeri má prístup iba odosielateľ a príjemca. Možno to znie v dnešnej dobe neuveriteľne, ale dokonca ani samotný Facebook nemá prístup k tvojim súkromným chatom.

End to End šifrovanie Messengera, zdroj: MessengerNews.com

Ďalšou novou funkciou Facebooku, resp. Messengeru je upozornenie na to, ak si niekto urobí snímku obrazovky tvojej správy v režime miznutia.