Jednoduchá aktivácia novej Xiaomi kolobežky

Návod krok za krokom pre jednoduchú a rýchlu aktiváciu nových Xiaomi kolobežiek bez zbytočnej registrácie konta v originálnej aplikácii Xiaomi Home.

Tento rok (2020) boli uvedené na trh tri nové modely Xiaomi kolobežiek, konkrétne jemne okresaný model Essential (nižší dojazd aj rýchlosť ako pri Xiaomi M365), nástupca M365 modelu 1S (rovnaké parametre a dizajn ako Xiaomi M365, vylepšený displej, blatník, svetlá, odrazky a jemné detaily) a nástupca Pro modelu Pro 2 (rovnaké parametre a dizajn ako Xiaomi Pro, vylepšený blatník, svetlá, odrazky a jemné detaily). Všetky nové modely Xiaomi kolobežiek je potrebné pred prvým použitím aktivovať. Pred aktiváciou kolobežky je maximálna rýchlosť limitovaná na 10km/hod a kolobežka neprestajne jemne pípa. Po aktivácií sú sprístupnené všetky funkcie, výkon a samozrejme pokoj od pípania 🙂

Problém s aktiváciou Xiaomi kolobežky

Aktivácia je popísaná v samotnom návode od Xiaomi kolobežky. Ide o jednoduché stiahnutie originálnej aplikácie Xiaomi Home do mobilného telefónu, registrácia konta v danej aplikácii a pripojenie na kolobežku cez bluetooth rozhranie. Nanešťastie veľa používateľov sa potýka s problémami aktivácie novej Xiaomi kolobežky. Niekedy po pripojení cez bluetooth nenastane aktivácia a odomknutie plnej rýchlosti a prerušenie pípania, niekedy sa nedá na kolobežku ani pripojiť a ojedinele nie je kolobežka vôbec v aplikácii viditeľná. Väčšinou sa tieto problémy týkajú Xiaomi kolobežiek, ktoré neboli zakúpené z oficiálnej Európskej distribúcie. 

Postup ako jednoducho aktivovať Xiaomi kolobežku

Existuje viacero spôsobov, ako novú Xiaomi kolobežku aktivovať aj bez originálnej aplikácie Xiaomi Home. Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob je aktivovať kolobežku cez bezplatnú aplikáciu XiaoFlasher, ktorá je momentálne dostupná len pre Android (majitelia iného operačného systému si budú musieť Android na chvíľu zapožičať). Nižšie uvádzame presný postup:

  1. Stiahnite si aplikáciu XiaoFlasher (dostupná pre Android)

2. Zapnite kolobežku a otvorte aplikáciu. Hneď v úvode vás aplikácia vyzve k pripojeniu kolobežky (uistite sa že máte na mobile zapnuté bluetooth a lokalizačné služby)

3. Vyberte vašu kolobežku zo zoznamu

4. Kolobežka by sa mala následne pripojiť k aplikácii, ak by sa tak nestalo (alebo by sa odpojila), tak kliknite na modré tlačidlo pri statuse „DISCONNECTED“. Po úspešnom pripojení kolobežky sa načítajú základné údaje o kolobežke ako model kolobežky, sériové číslo, verzie firmware, teplota a status hlási CONNECTED.

5. Posuňte sa na spodnú časť aplikácie a kliknite na tlačidlo Activate device

6. Aplikácia vás vyzve, či ste si istý, že chcete kolobežku aktivovať, ide o nevratný úkon. Voľbu potvrďte.

Hotovo, vaša nová kolobežka Xiaomi je aktivovaná, odomknutá pre plný výkon a otravné pípanie je minulosťou.