IONIQ 6 neprestáva prekvapovať. Novinka je predajný hit

Hyundai začiatkom tohto roka predstavil svoj IONIQ 6, čím stanovil nový štandard v aerodynamike elektromobilov a energetickej účinnosti. Druhý špecializovaný elektromobil juhokórejskej automobilky si získava značnú pozornosť a vypredal sa za 24 hodín od svojho uvedenia na trh.

Hyundai IONIQ 5 získal viac ako 3 % podielu amerických elektromobilov od začiatku roka, pričom viac predávali iba modely Tesla, Ford Mustang Mach-E a Chevy BOLT EV/EUV. Ide teda o nesmierne úspešný model, výrazne menej často ho však stretávame na našich cestách.

IONIQ 6 bude stáť na 800 V elektrickej globálnej modulárnej platforme (E-GMP) Hyundai, ktorá je rovnaká ako pri oceňovanom modeli IONIQ 5. Automobilka však tvrdo pracovala na tom, aby zabezpečila, že jej druhý výhradný elektromobil bude spĺňať jej štandard, pričom vylepšil už aj tak pôsobivý IONIQ 5.

Podľa Hyundai bude jedným z najefektívnejších elektromobilov na trhu so spotrebou energie podľa WLTP pod 14 kWh/100 km.

Hyundai tiež zvýšil dojazd, nový model je schopný dosiahnuť 610 km WLTPO na jedno nabitie s batériou s dlhým dojazdom 77,4 kWh.

Čo sa týka vzhľadu, IONIQ 6 pripomína kríženca Porsche a Audi TT s elegantným aerodynamickým dizajnom. Prvé vydanie elektromobilu IONIQ 6 sa vypredalo za menej ako 24 hodín.