Instagram Direct Messages sú konečne dostupné v prehliadači

Skúšali ste už otvoriť Instagram v priehladači? Asi áno. Určite ste si všimli, že chýba nespočet funkcií. Teraz však chýba o jednu menej. Čo to znamená?

Instagram Direct Messages (skrátene DM) ste doteraz mohli používať iba cez mobilnú aplikáciu, čo bolo očividne limitujúce. Predstavovalo to bariéru najmä pre osoby, ktoré Instagram používajú ako zdroj príjmu. Vzhľadom na to, že Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ Facebooku, má v úmysle spraviť z Instagramu jeden z najpoužívanejších online komunikačných kanálov, sprístupnenie DM pre prehliadače na počítačoch je viac než logické.

Zdroj: Instagram

Instagram začal testovanie už v januári

DM sú k dispozícii v aplikácii už dlho. Poskytujú alternatívu pre Messenger alebo iMessage – môžete s ich pomocou chatovať alebo si posielať miznúce fotky a videá. Pre vybranú skupinu jedincov bola možnosť otvárania a odpisovania na správy z Instagramu cez prehliadač k dispozícii už v januári. Až 10.4. ale prišlo k oficiálnemu celosvetovému spusteniu. Rozhranie sa od januára moc nezmenilo a Instagram vypustil iba minimálne aktualizácie, ktoré zlepšili podobnosť s mobilnou verziou.

Pre koho je novinka dôležitá

Z tento zmeny budú najviac profitovať reportéri, influenceri a v podstate ktokoľvek, kto potrebuje odpovedať na stovky správ denne. Písanie na telefóne je dostačujúce na komunikáciu so známymi, no na profesionálnu komunikáciu väčšina ľudí preferuje veľkosť klávesnice na počítači či notebooku.

Súčasť väčšieho plánu

Ako sme už spomínali, Zuckerberg má v pláne spraviť z Instagramu predovšetkým komunikačný kanál. Po problémoch súvisiacich s únikmi citlivých dát na Facebooku tiež dodal, že Instagram bude veľmi sústredený práve na ochranu súkromia.

Minulý rok informoval, že chce, aby ľudia používali výhradne Messenger, Instagram a WhatsApp. Tiež povedal, že by chcel sprístupniť vzájomnú komunikáciu medzi týmito platformami bez núdze mať ich všetky nainštalované. Takáto úroveň flexibility dnešnému trhu chýba. Je reálne, že nám tento sľub dodá, keďže vlastní všetky tri komunikačné platformy.