Instagram a jeho plány pre rok 2022. Čo všetko sa chystá?

Instagram má pre rok 2022 mnoho veľkých plánov. Podarí sa mu ich všetky do konca roka zrealizovať?

Instagram robí v roku 2022 výrazné zmeny, aby držal krok s konkurenciou. Tu je všetko, čo potrebuješ o plánoch tejto platformy pre aktuálny rok vedieť.

V júni 2021 oznámil šéf Instagramu Adam Mosseri zmenu smerovania platformy sociálnych médií. Na konci roka zverejnil Tweet, ktorý zdvojnásobil niektoré z týchto priorít a pridal nové v roku 2022.

Pozrime sa, čo povedal a čo to pre nás bude znamenať. Čo teda môžeme očakávať od platformy Instagram v roku 2022?

Mosseri oznámil priority Instagramu pre rok 2022 v nasledujúcom Tweete:

Vo svojom video príspevku povedal: „Budeme musieť prehodnotiť, čo je Instagram, pretože svet sa rýchlo mení a my sa budeme musieť zmeniť s ním.“

V súlade s týmto oznámením Mosseri dodal, že platforma sa v roku 2022 zameria na tieto štyri oblasti: video, transparentnosť, tvorcovia a správy. Je to v súlade s jeho oznámením z júna 2021, s výnimkou zmeny elektronického obchodu na transparentnosť.

Reels síce vytlačili IGTV, no môžu sa tešiť väčšej trakcii

Nedávne zmeny v aplikácii Instagram zaznamenali, že Reels získali väčšiu trakciu. Ikona je teraz umiestnená vpredu a v strede spodnej ponuky aplikácie. Hoci platforma zabila IGTV v prospech presunu dlhých videí do spravodajského kanála všetky videá sa presunú do záložky Reels.

Instagram 2022
Plány IG pre rok 2022, zdroj: Gadgets360.com

Zdvojnásobíme svoje zameranie na video. Už nie sme len aplikáciou na zdieľanie fotografií a konsolidujeme všetky naše video formáty okolo Reels a pokračujeme v rozširovaní tohto produktu.

Aj keď stále môžete sledovať videoobsah na svojom informačnom kanáli Instagramu, dlhé videá vás prenesú na Reels. Akonáhle ste v ňom, má podobný formát ako TikTok, čo umožňuje sledovať videá celé hodiny.

TikTok
TikTok, zdroj: NYTimes.com

S týmto oznámením sa určite môžeme tešiť na obsah viac zameraný na video v Instagram Reels. Aj keď tento krok spočiatku viedol ku kritike zo strany fotografov, ktorí túto platformu používajú na zverejňovanie statických obrázkov, nakoniec prijali formát krátkeho videa na zdieľanie a propagáciu snímok svojej práce so statickými obrázkami.

Lepšia transparentnosť a kontrola obsahu

Ďalším zameraním, do ktorého sa Adam ponoril, je transparentnosť a kontrola. Tento krok sa začal už v roku 2021. Aplikácia vtedy zaviedla niekoľko používateľských ovládacích prvkov vrátane skrytých slov v priamych správach, skrývania označení páči sa mi v príspevkoch a filtrovania citlivého obsahu z vašej stránky Preskúmať.

Instagram 2022
Plány IG pre rok 2022, zdroj: Gadgets360.com

V roku 2022 však platforma poskytne používateľom podrobnejšiu kontrolu. Instagram už oznámil plány pre používateľov na prispôsobenie ich informačného kanála. To im dáva možnosť vybrať si medzi obľúbenými, chronologickými alebo štandardnými kanálmi riadenými algoritmom.

Toto je vítaná správa, pretože platforma sociálnych médií bola kritizovaná za kanály riadené algoritmami, ktoré poškodzujú tínedžerov. So zavedením týchto ovládacích prvkov na Instagram a preukázaním transparentnosti spôsobu, akým poskytuje obsah. Týmto robí platforma zásadný krok pre celkové blaho svojich používateľov.

Platforma chce tvorcom pomôcť so zarábaním

Hoci je Instagram celosvetovo jednou z najpopulárnejších platforiem sociálnych médií, je taký dobrý, ako sú jeho tvorcovia. Preto v roku 2022 Instagram vytvára ďalšie spôsoby, ako odmeniť dobrých tvorcov.

Instagram 2022
Plány IG pre rok 2022, zdroj: TechCrunch.com

Podľa Adama je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môže Instagram urobiť, je pomôcť uživiť sa tvorcom na platforme. Bude tu množstvo nových produktov na speňaženie autorov – spôsobov, ako pomôcť tvorcom zarobiť si na živobytie.

To je dobrá správa pre tvorcov. Tým, že im Instagram poskytne viac stimulov a príležitostí na zarábanie, ich povzbudí, aby sa hrnuli na platformu, čím si so sebou privedú aj svojich fanúšikov a sledovateľov. Toto je pravdepodobne aj odpoveď platformy sociálnych médií na fond pre tvorcov TikTok, ktorý na svojej platforme podporuje kvalitný pôvodný obsah.

Instagram 2022
Plány IG pre rok 2022, zdroj: TechCrunch.com

Keďže sa sociálne médiá neustále vyvíjajú, Instagram sa musí vyrovnať so zmenami, pokiaľ nechce zostať v úzadí, ako tomu bolo pri iných, dnes už zaniknutých platformách.